19. 11. 2019 20:25 | PARÍŽ/TV Markíza

Francúzsko riešilo ďalší absurdný prípad na súde. Spor opäť vyhrala hydina

Po príliš hlasnom kohútovi sa tamojšie súdy museli popasovať s iným netradičným prípadom.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Kačky môžu gágať, koľko sa im zachce. Francúzsko riešilo ďalší absurdný prípad na súde. Po príliš hlasnom kohútovi spor vyhrala ďalšia hydina.

Predmetom súdneho sporu bol gagot kačíc. O tom, či príliš veľa a príliš nahlas robili to, čo im je prirodzené, rozhodoval súd.

Sťažoval sa sused, ktorý sa do malého mestečka na juhozápade Francúzska presťahoval pred rokom a pol. Vraj si nemôže pokojne oddychovať pri otvorenom okne. Trval na tom, aby si dôchodkyňa postavila protihlukovú stenu alebo aby kačice utíšila.

Francúzka si ale môže vydýchnuť. Hrdúsiť svoju hydinu nemusí. Súd sa dnes postavil na jej stranu, gagot kačíc je vraj v norme. Farmárka nemusí ani platiť 3500 eur ako náhradu škody, ktorú údajne susedovi spôsobila.

Začína to vyzerať tak, že si Francúzi v podobných bizarných sporoch naši horkú zábavku. Súd s kohútom Mauriceom dokonca rozpútal celonárodnú diskusiu, ako hlučná môže byť dedina.

Stal sa symbolom boja vidiečanov s bohatými ľuďmi z miest, ktorí si na lazoch kupujú dovolenkové domy a chcú tam zavádzať vlastné pravidlá.

Viac v reportáži Ivany Miklánkovej

 

Komentáre ( 0)