20. 11. 2019 08:23 | BERLÍN/tvnoviny.sk

Útočník v Berlíne na smrť dobodal syna nemeckého exprezidenta

Tragédia sa stala počas verejnej prednášky.

Útočník v Berlíne zabil syna bývalého nemeckého prezidenta.
Útočník v Berlíne zabil syna bývalého nemeckého prezidenta. Foto: Twitter/Nacht Floh

Neznámy útočník dobodal v utorok večer v Berlíne počas verejnej prednášky v nemocnici prednášajúceho lekára. Podľa nemeckých médií je obeťou 59-ročný profesor Fritz von Weizsäcker, syn niekdajšieho spolkového prezidenta. Agresora zadržali policajti.

Fritz von Weizsäcker
Fritz von Weizsäcker Foto: Schlosspark Klinik
 

Tragédia sa odohrala okolo 19. hodiny na súkromnej klinike v berlínskom Charlottenburgu. Profesor Fritz von Weizsäcker, vedúci lekár tamojšieho interného oddelenia, prednášal pre záujemcov z radov odbornej i laickej verejnosti o ochorení pečene.

Asi po hodine z publika vyskočil muž a zaútočil na neho nožom, informoval denník Bild. Jeden z divákov sa profesora snažil ochrániť, ale skončil s ťažkými zraneniami.

ZDROJ: Twitter/Nacht Floh

Lekár Fritz von Weizsäcker napriek snahe lekárov svojim zraneniam podľahol. Agresora zadržali s pomocou návštevníkov prednášky policajti. O jeho totožnosti a motíve zatiaľ nezverejnili žiadne informácie.

Podobné prednášky sa na klinike konajú pravidelne, v utorok večer si ju prišla vypočuť dvadsiatka ľudí. Von Weizsäcker bol jedným zo štyroch detí už zosnulého nemeckého exprezidenta Richard von Weizsäcker. V čele krajiny stál v rokoch 1984 až 1994, zomrel v roku 2015 vo veku 94 rokov.

Richard von Weizsäcker
Richard von Weizsäcker Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)