20. 11. 2019 11:55 | PARÍŽ/jh

Tehotnú ženu roztrhali vo Francúzsku psy. Stalo sa to počas poľovačky

Bola na prechádzke s vlastnými psami, keď sa stala tragédia.

Elisa Pilarski so svojím psom
Elisa Pilarski so svojím psom Foto: Elisa Pilarski/Facebook

V lese na severe Francúzska našli mŕtvu ženu, ktoré zrejme roztrhali psy počas poľovačky s honcami, uviedla BBC. Podľa vyšetrovateľov bola mladá žena v šiestom mesiaci tehotenstva.

Elisa Pilarski (†29) bola na prechádzke v lese s vlastnými psami. Jej telo našli neďaleko mestečka Villers-Cotterêts. Príčinou smrti boli mnohopočetné uhryznutia, hlavne na horných aj dolných končatinách a na hlave. Mladá žena po útoku stratila veľa krvi a už jej nebolo pomoci.

Polícia uviedla, že v rámci vyšetrovania testujú až 93 psov, ktoré sú potenciálnymi útočníkmi. Podľa testov DNA budú vedieť určiť, či poľovnícke psy zabíjali, prípadne ktoré. Preveriť musia aj päť psov, ktoré patrili obeti.

Elisa pred útokom volala svojmu priateľovi, že má strach, pretože sa na ňu zrejme chystá zaútočiť skupina psov. Okamžite za ňou vyrazil do lesa, ale našiel už iba jej telo. Ako neskôr uviedol, išiel za zvukom kňučiaceho psa, ktorý zostal pri svojej pani, aj keď už nežila.

Podľa francúzskych novín Le Courrier Picard boli v lese v tom istom čase aj lovci jeleňov so svojimi psami. V oficiálnej správe poľovníkov sa píše, že so smrťou ženy nemajú nič spoločné a vylučujú, že za tragédiu môžu ich psy. Polícia sa prípadom zaoberá a zatiaľ nevylučuje ani útok divej zveri.

Komentáre ( 0)