20. 11. 2019 17:02 | PLZEŇ/tvnoviny.sk

Mladý Čech brutálne dobodal spolužiačku (†18). Pred súdom vyhlásil, že dúfa, že ju to bolelo

Bol vraj do nej zamilovaný a dúfal v niečo viac ako len priateľstvo.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Mladého Čecha (18) súdia za vraždu spolužiačky. Po čine napísal, že dúfa, "že ju to bolelo".

Daniel Miarko sa vypýtal z vyučovania skôr a počkal si na Terezu (18). Potom ju brutálne bodal. Tragédia sa stala v máji. Celú vec začal v stredu prejednávať súd v Plzni. Píšu o tom novinky.cz.

„Terezu som chcel zabiť. Rozhodol som sa tak týždeň pred činom. Viedlo ma k tomu to, že má priateľa. Zobral som doma dva nože, keby som náhodou jeden stratil. Odišiel som na adresu Terazy a tam ju zavraždil," uviedol pred súdom.

Bol vraj do nej zamilovaný a dúfal v niečo viac ako len priateľstvo. Tereza ho ale brala len ako kamaráta. Ona vzťah s ním nechcela.

"Keď som vošiel do domu, bola na záchode. Potom ako vyšla von, začala na mňa kričať, aby som išiel preč. Ja som len stál a mlčal. Keď sa otočila, chytil som ju za krk, strhol na zem a ubodal. Zasadil som jej asi štyri rany do hrudníka. V šoku som utiekol z domu do Zdemyslic bez toho, aby som sa presvedčil, či Teraza žije. Napísal som rodičom a ďalším kamarátom, čo som spravil," reagoval na súde obžalovaný. Dodal, že po polhodine prišla jeho matka a odviezla ho spať na miesto činu.

Mladíkovi hrozí až 20 rokov za mrežami. Povedal ešte, že „dúfa, že ju to bolelo a keď ju nebude mať on, tak ju nebude mať nikto." Tieto slová napísal na sociálnej sieti krátko po vražde.


Komentáre ( 0)