21. 11. 2019 16:15 | WASHINGTON/TASR

Trump zverejní pred voľbami svoje daňové priznanie

Tvrdí, že to ukáže iba to, že je ešte bohatší, ako si ľudia mysleli.

Donald Trump.
Donald Trump. Foto: TASR/AP

Prezident Spojených štátov Donald Trump vo štvrtok na Twitteri oznámil, že pred prezidentskými voľbami, ktoré sa budú konať v roku 2020, zverejní svoje daňové priznanie. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Nemám čo skrývať, a keď zverejním svoje daňové priznanie niekedy pred voľbami, ukáže to len jednu vec, a tou je, že som oveľa bohatší, než si ľudia myslia. A to je dobré," napísal Trump na Twitteri, pričom upozornil na to, že ide o jeho vlastné rozhodnutie.

Trump poukázal aj na to, že dvojročné vyšetrovanie zasahovania Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016 vedené osobitným americkým vyšetrovateľom Robertom Muellerom, ukázalo, že jeho financie sú v poriadku. Mueller podľa Trumpa skontroloval všetky jeho finančné operácie a dane a "nenašiel nič". Poznamenal, že honba na čarodejnice teraz pokračuje ďalej zo strany prokuratúry v New Yorku.

Federálny odvolací súd v New Yorku totiž začiatkom novembra rozhodol, že Trumpove daňové priznania od roku 2011 môžu byť predložené vyšetrovateľom. Trump uviedol, že toto sa nikdy nestalo nijakému prezidentovi a je to podľa neho nelegálne.

Komentáre ( 0)