26. 11. 2019 06:17 | LONDÝN/TASR

Britská polícia zatkla ďalšieho muža v súvislosti s nálezom 39 mŕtvych migrantov

Kamión s telami objavili blízko Londýna koncom októbra.

Migranti v kamióne údajne zamrzli.
Migranti v kamióne údajne zamrzli. Foto: Profimedia.sk

Britská polícia zatkla 36-ročného muža v súvislosti so smrťou 39 vietnamských migrantov, ktorých telá objavila koncom októbra blízko Londýna v uzavretom návese kamióna. Tlačová agentúra DPA to uviedla s odvolaním sa na policajné vyhlásenie.

K zatknutiu nemenovaného muža z mesta Purfleet v anglickom grófstve Essex došlo podľa neho v pondelok ráno pre podozrenie zo "zabitia, spolčovania sa s cieľom pašovať ľudí a spolčovania sa s cieľom napomáhať k nezákonnej imigrácii". Polícia grófstva Essex doplnila, že podozrivý bol vzatý do vyšetrovacej väzby a majú ho vypočúvať.

Britská polícia objavila 23. októbra v priemyselnom parku v Essexe, na juhovýchode Anglicka, zaparkovaný náves kamióna a v ňom 39 tiel migrantov. Najprv informovala, že obeťami sa zrejme stali čínski občania, ale potom 8. novembra oznámila, že išlo o Vietnamcov, a uviedla aj ich mená.

Vodič kamióna, 25-ročný Maurice Robinson, sa v pondelok priznal k spolčovaniu sa s cieľom napomáhať k ilegálnej migrácii. Robinson, ktorý bol údajne členom celosvetového gangu pašerákov ľudí, čelí aj obvineniam zo zabitia.

Komentáre ( 0)