27. 11. 2019 11:36 | ROCHESTER/kc

Zlodej si vybral nesprávny dom: Babka kulturistka ho spacifikovala detským šampónom

Síce meria iba niečo vyše 150 cm, v mŕtvom ťahu však dokáže zdvihnúť až 100-kilogramové závažie.

Dôchodkyňa spacifikovala zlodeja.
Dôchodkyňa spacifikovala zlodeja. Foto: reprofoto: YouTube/ABC

Dôchodkyňu z amerického mesta Rochester v štáte New York oslavujú ako hrdinku. Willie Murphyová (82) sa nezľakla zlodeja, práve naopak, skôr on mal hrôzu z nej.

Žena, ktorej vášňou je kulturistika, totiž išla do protiútoku a lúpežník vyšiel naprázdno. Odvážna dôchodkyňa svoj príbeh prerozprávala v rozhovore pre televíziu 13 ABC.

Pani Murphyová sa už pripavovala na spánok, keď zrazu počula buchot. Na dvere jej zaklopal muž, ktorý ju požiadal o pomoc - chcel, aby privolala sanitku. Dôchodkyni to prišlo podozrivé a odmietla ho pustiť do domu. Pre istotu ešte zavolala na políciu.

Muža to neodradilo a vylomil dvere. Murphyová sa zatiaľ schovala v tmavom kúte obývačky, kde si na zlodeja počkala.

Keď k nej bol muž otočený chrbtom, schmatla stôl a vyrútila sa na neho. Úder bol taký silný, že stôl sa rozlomil na dve časti. Zlodej spadol na zem a babka pokračovala v útoku s nohou od stola.


„Vybehla som do kuchyne a chytila som prvé, čo mi prišlo pod ruku - detský šampón. Celý som mu ho, ako tam ležal, vyliala na hlavu. Snažil sa postaviť, ale uzemnila som ho s pomocou metly," uviedla Murphyová.

„Snažil sa postaviť, ale bol príliš tučný. Chcela som mu pomôcť na nohy, aby vypadol z domu, ale nevedela som s ním pohnúť," dodala dôchodkyňa.

V tom čase sa už na scéne objavili policajti a muža si prevzali. Operátorka tiesňovej linky totiž bola celý čas na linke. Murphyová hovor nestihla zložiť. Zraneného zlodeja museli previezť do nemocnice.

„Poriadne som mu naložila. Myslím si, že bol šťastný, keď ho konečne naložili do sanitky. Sama som ho tam poslala," hovorí s humorom bojovná dôchodkyňa.

Televízia ABC uviedla, že Murphyová voči zlodejovi nevzniesla žiadne obvinenie. Neskôr vysvitlo, že dôchodkyňa je bývalá profesionálna kulturistka. Síce meria iba niečo vyše 150 cm, v mŕtvom ťahu však dokáže zdvihnúť až 100-kilogramové závažie.

Dôchodkyňa spacifikovala zlodeja..jpg
Dôchodkyňa spacifikovala zlodeja..jpg Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)