01. 12. 2019 07:42 | VIEDEŇ/TASR

FOTO: Požiar zničil rakúsku obec zapísanú v zozname UNESCO

Obyvatelia poškodených domov boli včas evakuovaní do bezpečia.

Zničené drevenice v obci Hallstatt.
Zničené drevenice v obci Hallstatt. Foto: Profimedia

Požiar, ktorý vypukol v noci na sobotu v hornorakúskej obci Hallstatt zaradenej na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, spôsobil škody na niekoľkých historických budovách. Informovala o tom agentúra APA.

Obrovský požiar, ktorý vypukol v sobotu okolo 03.30 h v jednej z dreveníc nachádzajúcich sa pri Hallstattskom jazere, zničil dva drevené domy a poškodil ďalšie dve budovy. Obyvatelia poškodených domov boli včas evakuovaní do bezpečia.

Zničený Hallstatt.
Zničený Hallstatt. Foto: Profimedia
 

Na mieste až do poludnia, keď sa požiar podarilo dostať pod kontrolu, zasahovalo viac než sto príslušníkov požiarneho zboru. Tým, že jednotlivé domy stoja blízko vedľa seba, došlo k poškodeniu aj susediacich budov, uviedol hovorca miestnych hasičov.

Jeden z hasičov bol s vážnymi zraneniami prevezený do nemocnice v meste Bad Ischl. Ako povedal podľa denníka Der Kurier jeden z jeho kolegov, počas hasenia požiaru totiž spadol zo strechy.

Hasičom sa však podarilo zabrániť tomu, aby požiar prenikol do historického centra mesta, ktoré každý rok navštívi približne milión turistov. V Hallstatte, ktorý je považovaný za jednu z najvýznamnejších turistických atrakcií Rakúska, sa nachádza najstaršia soľná baňa na svete. Do svetového kultúrneho dedičstva patrí spoločne s oblasťami Dachstein a Soľná komora (Salzkammergut).

Komentáre ( 0)