05. 12. 2019 09:15 | VARŠAVA/jh

Riaditeľka školy zariadila „cvičný“ teroristický útok. Deti plakali, jeden žiak vyskočil z okna

Zamaskovaní muži so zbraňami vnikli do školy a nikto okrem riaditeľky nevedel, že ide o cvičenie.

Cvičný teroristický útok na základnej škole v Poľsku
Cvičný teroristický útok na základnej škole v Poľsku Foto: Facebook/TVN24

Akcia riaditeľky základnej školy v poľskom mestečku Barczewo bola poriadnym fiaskom. Objednala si „cvičný" teroristický útok na škole, nikoho ale dopredu nevarovala. Riaditeľka následne prišla o funkciu.

O incidente informovala poľská televízia TVN24, kde si môžete pozrieť aj video.

Po vpáde ozbrojených zamaskovaných mužov do školy boli všetci v šoku. Vydesené deti konali neuvážene a prepadla ich panika. Jeden žiak dokonca vyskočil z okna, iné plakali a báli sa.

Riaditeľka „roka 2019", ako ju na sociálnych sieťach označili ľudia z celého Poľska, informovala učiteľov a žiakov o cvičení až potom, keď bola škola obsadená zamaskovanými mužmi. V skutočnosti to boli fanúšikovia vojenskej histórie, ktorých si riaditeľka objednala.

Cvičný teroristický útok na základnej škole v Poľsku
Cvičný teroristický útok na základnej škole v Poľsku Foto: Facebook/TVN24
 

Ozbrojené komando bolo veľmi presvedčivé. Na chodbách dokonca odpaľovalo ohlušujúce granáty. Niektoré deti majú z toho traumatický zážitok. Potrebujú teraz pomoc odborníkov, pretože ich to psychicky zasiahlo.

Šokovaní zostali aj rodičia detí, miestne úrady a hlavne polícia. Ani tú totiž nikto vopred neinformoval. Celý incident sa mohol skončiť veľmi zle. Našťastie sa nikto nezranil.

Polícia zároveň dodala, že ak by ktokoľvek zavolal a prijali by hlásenie o teroristoch, išli by do akcie s plnou vážnosťou a ozbrojení policajti by aj tak konali.

Učitelia sa údajne správali duchaprítomne. Upokojovali deti, ktoré prepadli záchvatom paniky. Chlapec, ktorý vyskočil z okna, bol našťastie v triede na prízemí a nezranil sa.