10. 12. 2019 10:02 , článok bol aktualizovaný 10. 12. 2019 17:42 | OSTRAVA/tvnoviny.sk

Svedectvo z nemocnice z Ostravy: Muž pred besnením vyhnal z čakárne deti

Strieľal z českej pištole CZ 75, ktorá patrí k najrozšírenejším zbraniam svojho druhu na svete.

Po streľbe v Ostrave.
Po streľbe v Ostrave. Foto: Vladimir Prycek/CTK via AP
Policajný zásah v Ostave.
Portrét hľadaného svedka v ostravskej nemocnici.
Po streľbe v Ostrave.

Tragická streľba v Ostave si vyžiadala šesť mŕtvych. Reportérke TV Nova sa podarilo získať svedectvo ľudí, ktorí streľbu prežili.

Minúty pred hroznou udalosťou sa prechádzal chodbami nemocnice a navštevoval rôzne špecializované oddelenie. Televízi Nova to povedala svedkyňa, ktorá ho tam stretla. Oči mal podľa nej červené a pod nimi výrazné kruhy.

 

Najprv vraj navštívil oddelenie kardiológie, čakáreň ale bola prázdna, a tak odišiel. Druhé miesto, na ktorom sa zastavil, bolo oddelenie gastroenterológie, kde sedel jediný pacient. Aj odtiaľ odišiel. Nakoniec dorazil na traumatologickú ambulanciu, ktorá bola plná pacientov.

Podľa informácií niektorých médií najprv páchateľ vyhnal z čakárne pred streľbou deti. "Prišiel do čakárne a začal strieľať na ľudí, ktorí čakali pred ordináciou. Keď vystrieľal zásobník, pištoľ si prebil a strieľal znovu. Údajne sa chcel zastreliť, ale keď chcel vystreliť na seba, mal už prázdny zásobník. Potom z miesta utiekol," popísali svedkovia.

Pravdepodobný páchateľ streľby v ostravskej nemocnici.
Pravdepodobný páchateľ streľby v ostravskej nemocnici. Foto: Twitter/Policie ČR
 

Nešťastie sa stalo v čakárni pred traumatologickou ambulanicou vo Fakultnej nemocnici. Polícia muža už vypátrala, pred zásahom si strelil do hlavy.

Páchateľ strieľal z českej pištole CZ 75, ktorá patrí k najrozšírenejším zbraniam svojho druhu na svete. Variantu CZ 75D má vo výzbroji česká armáda aj polícia. Rovnakú pištoľ použil v roku 2015 i strelec z Uherského Brodu.

 

Komentáre ( 0)