11. 12. 2019 06:56 | OSTRAVA/tvnoviny.sk

Otec chránil pred streľbou vlastným telom dcéru. Zachránil jej život, jemu už nedokázali pomôcť

Muž zomrel po hodine a pol na operačnej sále.

Tragédia v ostravskej nemocnici.
Tragédia v ostravskej nemocnici. Foto: TASR/Jaroslav Ozana/CTK via AP
Zásah policajného komanda po zápase Sparta Praha - Baník Ostrava.
Policajný zásah v Ostave.
Po streľbe v Ostrave.

Štyridsaťdvaročný Ctirad V. v utorok strieľal nelegálne držanou zbraňou po pacientoch traumatologickej ambulacie ostravskej fakultnej nemocnice. Zavraždil šesť ľudí a ďalších troch zranil. Medzi mŕtvymi je aj otec, ktorý vlastným telom chránil pred streľbou svoju neplnoletú dcéru alebo dvaja členovia Väzenskej služby, informuje o tom Česká televízia.

Muž so svojou neplnoletou dcérou čakal v utorok ráno na ošetrenie. Dievčinu bránil vlastným telom a zachránil jej tak život. Jemu samotnému už ale lekári pomôcť nedokázali - zomrel po hodine a pol na operačnej sále.

Hrudný chirurg Marcel Mitták síce obnovil chod mužovho srdca priamou srdcovou masážou a postreleného sa podarilo previezť na operačnú sálu. Zranenie hrudnej dutiny, rozdrvený lalok pečene aj pankreas sa ale podľa Mittáka javili nad silu medicíny. "Zranenie bolo natoľko fatálne, že nebolo možné stav zvrátiť," povedal vo vysielaní ČT24.

Útočník zavraždil tiež dvoch príslušníkov Väzenskej služby. Informáciu zverejnil hovorca ministerstva spravodlivosti Vladimír Řepka.

"Je to pre nás nesmierne zarmucujúca správa," uviedla hovorkyňa bezpečnostného zboru Petra Kučerová s tým, že o ďalšom postupe vrátane prípadného vyhlásenia zbierky pre pozostalých rozhodne vedenie Väzenskej služby v stredu. Dvaja muži neboli počas tragédie v službe a lekára navštívili v čase svojho voľna.

Celkom páchateľ zabil šesť ľudí - štyroch mužov a dve ženy. Všetci boli dospelí. Ďalších troch zranil - dvaja muži sú podľa hovorkyne ostravskej fakultnej nemocnice mimo ohrozenia života. V kritickom stave zostáva jedna postrelená žena.

Komentáre ( 0)