12. 12. 2019 10:11 , článok bol aktualizovaný 12. 12. 2019 10:53 | OSTRAVA/tvnoviny.sk, TASR

Ambulancia v ostravskej nemocnici už funguje naplno, jedna žena je stále v kritickom stave

Pacienti tak znovu využívajú čakáreň, kde sa stala tragédia.

Ostravská nemocnica.
Ostravská nemocnica. Foto: TASR

Traumatologickú ambulanciu v ostravskej nemocnici znovu pacientom otvorili. Už funguje štandardne ako predtým.

Jedna zo zranených je stále v kritickom stave. Píše o tom tn.cz, informáciu potvrdila hovorkyňa nemocnice Petra Petlachová. Pacienti tak znovu využívajú čakáreň, kde sa stala tragédia. Ctirad V. (†42) tam zastrelil šesť ľudí a trioch zranil. Dva muži sú mimo ohrozenia života. Jedna žena bojuje o život.

"Kondolenčnú knihu máme dole pri vstupe. Pred budovou polikliniky sú pietne miesta, kam ľudia prichádzajú zapaľovať sviečky," uviedla hovorkyňa nemocnice Petra Petlachová. Na mieste streľby tragédiu nič nepripomína.

Lekári sa naďalej starajú o troch zranených, dvaja muži sú mimo ohrozenia života. V kritickom stave zostáva žena, ktorú útočník zasiahol do hlavy. V stredu nemocnica oznámila, že jej stav sa zhoršil, čo sa podľa hovorkyne nezmenilo.

K útoku na traumatológii v Ostrave došlo v utorok okolo 07.15 h, policajti na miesto prišli tri minúty po tom, čo sa o streľbe dozvedeli. Útočník stihol odísť, než dorazila prvá hliadka. Páchateľ si strelil do hlavy, keď polícia vypátrala jeho auto.

Český premiér Andrej Babiš oznámil, že celoštátne uctenie si pamiatky šiestich obetí streľby v ostravskej nemocnici sa uskutoční 17. decembra. Formálne nepôjde o štátny smútok.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách

 

Komentáre ( 0)