12. 12. 2019 13:51 | DRÁŽĎANY/tvnoviny.sk

Nové stopy v megalúpeži šperkov v Drážďanoch vedú k tomuto klanu

Kráždež sa stala v novembri.

Ukradnutá brošňa, ktorá bola súčasťou historických klenot.
Ukradnutá brošňa, ktorá bola súčasťou historických klenot. Foto: TASR/AP
Ukradnutá spona na klobúk.
Ukradnutý náhrdelník zo 177 saských perál.
Ukradnutá ozdoba do vlasov v tvare slnka.

V prípade megakrádeže šperkov z múzea historických klenotov v Drážďanoch majú nové stopy. Píše o tom idnes.cz., s tým, že stopy krádeže v Grünes Gewölbe vedú podľa berlínského listu Berliner Morgenpost k arabským klanom v Berlíne.

Drážďanská prokuratúra uviedla, že policajti hľadajú aj možnú súvislosť s krádežou stokilovej zlatej mince z múzea v Berlíne. Tú ukradli pred dvomi rokmi.

Medzi obžalovanými z tejto krádeže zlatej mince, o ktorej se predpokladá, že bola následne roztavená, sú traja členovia arabského klanu.

Jeden z nich bol nedávno odsúdený za vlúpanie sa do firmy v bavorskom Erlangene, ktorá vyrába špeciálne hydraulické zariadenie. Vyšetrovatelia zistili, že práve tento špeciálny nástroj použili zlodeji presne v drážďanskom klenotníctve.

Ukradli 11 predmetov

Do prísne stráženej klenotnice Rezidenčného zámku v centre metropoly Saska sa vlámala ešte v novembri dvojica lupičov, pričom dvaja ďalší spolupáchatelia zrejme zostali čakať pred budovou.

Skupina lupičov, ktorí vykradli múzeum historických klenotov Grünes Gewölbe (Zelená klenba) v Drážďanoch, ukoristila 11 predmetov, ako aj časti dvoch ďalších vystavených kusov a súpravu sukňových gombíkov. Ukradnuté klenoty sa nachádzali vo vitríne s približne 100 položkami, uviedla po inventarizácii správa múzea. Škoda je miliarda eur.

 

Komentáre ( 0)