Mimoriadna správa
Na Slovensku je 23 nových pozitívnych prípadov na koronavírus
Viac v článku
28. 12. 2019 08:42 | HONOLULU/TASR

Po páde vrtuľníka na Havaji našli šesť tiel obetí

Nehodu podľa všetkého nikto neprežil.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Lt. j.g. Daniel Winter/U.S. Coast Guard via AP

Pozostatky tiel šiestich ľudí boli nájdené v piatok na havajskom ostrove Kauai po páde vrtuľníka, ktorého cieľom bola prehliadka jednej z najodľahlejších pobrežných oblastí Havaja Na Pali. V tamojšej hornatej oblasti, pre ktorú sú typické horské kaňony, hlboké rokliny a obrovské vodopády, bol už predtým nájdený aj vrak vrtuľníka, informovala agentúra AP.

Ako v piatok uviedli americkí predstavitelia, nehodu podľa všetkého nikto neprežil a pátranie po poslednom členovi posádky bude pokračovať v sobotu ráno v závislosti od počasia. Pátranie totiž komplikovali strmý terén, slabá viditeľnosť, rozbúrené more a dážď. Telá obetí zatiaľ identifikované neboli. Ich rodinní príslušníci už o nešťastí medzičasom dostávajú informácie.

Pátranie po vrtuľníku, na ktorého palube sa nachádzalo okrem pilota šesť ľudí z dvoch rodín, sa začalo po tom, ako sa vo štvrtok večer v plánovanom čase nevrátil z výletu na pobrežie Na Pali. Výletná spoločnosť Safari Helicopters okolo 18.00 h miestneho času upovedomila pobrežnú hliadku s tým, že vrtuľník mešká zhruba 30 minút. Posledný kontakt pilot nadviazal približne o 16.40 h pri odlete z Waimea Canyon, ktorý sa nazýva aj Veľký kaňon Pacifiku.

Komentáre ( 0)