29. 12. 2019 08:19 | WASHINGTON/TASR

Krvavá dráma v dome rabína: Muž zranil mačetou päť ľudí, dvaja sú v kritickom stave

K útoku došlo v americkom štáte New York.

Päť ľudí pobodal v sobotu maskovaný útočník v dome rabína v americkom štáte New York.
Päť ľudí pobodal v sobotu maskovaný útočník v dome rabína v americkom štáte New York. Foto: TASR/Seth Harrison/The Journal News via AP

Päť ľudí pobodal v sobotu maskovaný útočník v dome rabína v americkom štáte New York. Podozrivého útočníka zadržali, informovali v nedeľu svetové agentúry. Agentúra AP poznamenala, že niekoľko štátnych a miestnych predstaviteľov opísalo miesto útoku ako synagógu.

K útoku došlo v sobotu večer miestneho času v Monsey v okrese Rockland počas osláv židovského sviatku Chanuka, uviedla agentúra AFP. Podľa organizácie Orthodox Jewish Public Affairs Council (OJPAC) piatich zranených previezli do nemocníc. Dvaja sú v kritickom stave, pričom jeden z dvojice bol bodnutý najmenej šesťkrát.


Organizácia OJPAC predtým informovala, že útok sa odohral v dome chasidského rabína a že všetci zranení sú chasidi. Generálna prokurátorka New Yorku Letitia Jamesová vyjadrila "hlboké znepokojenie".

"Pre akékoľvek činy z nenávisti existuje nulová tolerancia a túto hroznú situáciu budeme aj naďalej sledovať," napísala na Twitteri.

Agentúra DPA s odvolaním sa na televíziu CBS New York a denník The New York Times uviedla, že páchateľ útočil mačetou. Z miesta činu utiekol autom. Polícia neskôr oznámila, že auto vypátrala a podozrivého zatkla, dodala spravodajská stanica BBC.

Komentáre ( 0)