30. 12. 2019 08:13 | QUEENSLAND/tvnoviny.sk

Obrovský pytón chcel zjesť 4-ročného chlapčeka, otec hrdina ho zabil kladivom

Chlapca si vyhliadol päťmetrový plaz.

Pytón zaútočil na malého chlapca.
Pytón zaútočil na malého chlapca. Foto: Twitter/mystatenews

Statočný otec zachránil svojho synčeka. Evan Thompson a jeho štvorročný syn Clifford na tento hrozný zážitok nikdy nezabudnú. Chlapca si vyhliadol skoro päťmetrový pytón ako svoju obeť a chcel ho zožrať. Pohotový otec však našťastie zakročil, píše Daily Mail.

Pytón sa priplazil na záhradu rodiny, ktorá žije v Airlie Beach v austrálskom Queenslande. Štvorročnému chlapcovi sa obtočil okolo nohy, zahryzol sa a začal ho ťahať preč. Otec spozornel, keď začul chlapcov krik. "Clifford sa držal okraja chodníka, zatiaľ čo ho chcel had doslova odtiahnuť," uviedol Thompson.

ZDROJ: Twitter/mystatenews

Otec hada udrel. Ten sa však nevzdal a po chvíľke chlapca opäť silno stisol a snažil sa ho znovu odtiahnuť. "Udrel som ho do hlavy, ale počas sekundy alebo dvoch sa spamätal a zahryzol sa synovi do nohy," opísal chvíle hrôzy Thompson. Bál sa, že syna odtiahne do kríkov a tam ho uškrtí. Hada chytil za hlavu a snažil sa mu otvoriť čeľuste, aby Clifforda oslobodil z jeho zovretia.

To sa podarilo, ale had sa po chlapcovi začal opäť štverať. Manželka s kamarátkou priniesli nakoniec veľké kladivo. "Už som sa s hadmi potýkal, ale žiadny z nich nebol tak veľký. Máme ešte trojročnú dcéru, sme radi, že si nevybral za obeť ju," povedal Thompson.

Chlapca po strašnom útoku previezli do nemocnice. Vyčistili a zošili mu ranu. Lekári očakávajú, že sa čoskoro zotaví.

Komentáre ( 0)