04. 01. 2020 07:00 | TEXAS/tvnoviny.sk

Dievčatko žije len vďaka prístrojom. Súd rozhodol, že nemocnica ju od nich môže odpojiť

Lekári hovoria, že pľúcna ventilácia dievčatko bolí. Jej rodičia však bojujú ďalej.

Jedenásťmesačná Tinslee.
Jedenásťmesačná Tinslee. Foto: TASR/AP/Courtesy of Texas Right to Life

Súd povolil nemocnici v americkom Texase odpojiť od prístrojov 11-mesačné dievčatko Tinslee. Rodičia hovoria, že rozhodnutie im zlomilo srdce a plánujú sa odvolať. Píše portál Nbcnews.com.

„Súd v podstate povedal, že život Tinslee nie je hoden. Som frustrovaná, pretože každý v súdnej sieni by si želal viac času, keby išlo o ich dieťa. Dúfam, že budeme môcť ďalej bojovať. Tinslee si zaslúži právo na život," povedala mama Trinity.

Dievčatko sa narodilo vo februári minulého roka predčasne a so vzácnou srdcovou poruchou. Žije len vďaka prístrojom a z nemocnice sa od svojho narodenia nepohla. Ventilácia jej nahrádza srdce a pľúca a lekári hovoria, že jej život je len utrpenie.

„Ako lekári hovoríme, že by bolo lepšie nechať ju odísť pokojne a prirodzene. V opačnom prípade je udržiavaná pri živote umelo a pomocou bolestivej liečby," uvádza detská nemocnica Cook Children's Medical Center v oficiálnom stanovisku.

„Výmena plienky bolí, odsávanie dýchacej hadice bolí a dýchať pomocou umelej ventilácie bolí," hovorí doktor Jay Duncan.

Nemocnica dodáva, že Tinslee poskytujú nadštandardnú starostlivosť, no aj napriek tomu trpí každým dňom.

Podľa texaských zákonov majú nemocnice právo ukončiť liečbu pacienta, ak to odsúhlasí etická komisia. Ak rodina s rozhodnutím nemocnice nesúhlasí, majú minimálne desať dní na to, aby pacientovi našli iné zariadenie, ktoré preberie starostlivosť.

Rodičia sú presvedčení, že ich dcéra Trinslee svoj boj zvládne a prežije.

Komentáre ( 0)