03. 01. 2020 15:29 , článok bol aktualizovaný 03. 01. 2020 22:41 | PARÍŽ/TASR

Útočník z Paríža údajne trpel psychickými problémami

Vážne zranenia utrpel ďalší muž, ľahšie zranenia utrpela žena.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP/Christophe Ena

Muž, ktorý v piatok pobodal niekoľko ľudí pri Paríži, údajne trpel psychickými problémami, pričom medzi jeho vecami boli nájdené objekty, ktoré naznačujú, že konvertoval k islamu. Informovala o tom agentúra AFP.

O tom, že útočník, ktorý bol identifikovaný ako Nathan C., trpel nešpecifikovanými psychickými problémami, povedali agentúre nemenované zdroje.

Miestna prokuratúra zas vo svojom vyhlásení uviedla, že hoci nebol muž podozrivý z útoku monitorovaný ako možný náboženský fanatik, medzi jeho vecami boli nájdené "predmety náboženského charakteru", ktoré "naznačujú, že konvertoval k islamu".

K piatkovému útoku došlo v parku v meste Villejuif, vzdialenom sedem kilometrov južne od Paríža.

Útočník zabil 56-ročného miestneho obyvateľa, ktorý bol na prechádzke so svojou manželkou a bránil ju, uviedol starosta Villejuifu Franck Le Bohellec.

Vážne zranenia utrpel ďalší muž, ľahšie zranenia utrpela jedna žena.

Útočník z miesta činu utiekol, policajti ho zastrelili v susednom meste L'Hay-les-Roses.

"Smeroval do nákupného centra, kde "podľa všetkého zamýšľal pokračovať v útoku", povedal starosta L'Hay-les-Roses Vincent Jeanbrun.

"Polícia bola našťastie rýchlo upozornená a rýchlo sa dostala na miesto, kde ho neutralizovala - zabila ho," dodal Jeanbrun.

Motív útoku nie je zatiaľ známy. Odohral sa však štyri dni predtým, čo si Francúzsko pripomenie piate výročie zabitia 12 ľudí v redakcii satirického časopisu Charlie Hebdo v Paríži dvoma bratmi, ktorí sľúbili vernosť medzinárodnej teroristickej sieti al-Káida.

Komentáre ( 0)