16. 01. 2020 06:00 | SARAJEVO/tvnoviny.sk

Katarský majiteľ zakázal vo svojom lyžiarskom stredisku alkohol. Reakcia ľudí ho prekvapila

Bývalý majiteľ tvrdí, že takéto praktiky platia v polovici Sarajeva a nikto s tým nemá problém.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Emir and Leyla

Katarský majiteľ lyžiarskeho strediska Rostovo v strednej Bosne zakázal podávanie alkoholu hosťom. Dôvodom je totiž jeho viera a nechce na alkohole zarábať, čo spôsobilo rušenie rezervácií niektorými hosťami. Najpočetnejšou skupinou návštevníkov strediska sú Chorváti, keďže v 2006 predošlý majiteľ, ktorý stredisko zrekonštruoval, pochádzal práve z Dalmácie. Dovtedy s podávaním alkoholu nebol problém. Píše o tom chorvátsky denník Slobodna Dalmacija.

„Roky som sa trápil, snažil som sa, ako som len mohol, ale nakoniec som sa rozhodol objekt predať. Bola potrebná ďalšia rekonštrukcia a pre stále menšie množstvo snehu bola lyžiarska sezóna stále viac problematická. V novembri sme podpísali zmluvu a všetko prebehlo korektne," prezradil bývalý vlastník Mario Babić s tým, že na rozhodnutí nepodávať alkohol nevidí nič sporného.

Bývalý majiteľ taktiež dodal, že sto metrov od jeho reštaurácie sa alkohol nepredáva už roky. Takéto praktiky platia v polovici Sarajeva a nikto s tým nemá problém.

Nový vlastník sa nevyadril ku svojim postupom. Zamestnanci prezradili, že bol prekvapený, koľko rozruchu vyvolalo jeho rozhodnutie. Majiteľ vlastní v Katare sieť reštaurácií, tam je to, samozrejme, tiež bez alkoholu.

Komentáre ( 0)