17. 01. 2020 14:28 | WASHINGTON/TASR

Ženu poslali do väzenia za vraždu manžela očnými kvapkami. Vraj ju inšpiroval film

Najprv prevládal názor, že jej manžel zomrel prirodzenou smrťou. Všetko však zmenila pitva.

Lana Sue Claytonová (53) sa v rámci dohody o vine a treste priznala k zabitiu manžela Stevena Claytona (64) v afekte.
Lana Sue Claytonová (53) sa v rámci dohody o vine a treste priznala k zabitiu manžela Stevena Claytona (64) v afekte. Foto: reprofoto: YouTube/WCNC

Ženu z amerického štátu Južná Karolína odsúdili vo štvrtok na 25 rokov väzenia po tom, čo sa priznala k otrave svojho manžela očnými kvapkami, ktoré mu dala do pohára s vodou. V piatok o tom informovala agentúra AFP.

Lana Sue Claytonová (53) sa v rámci dohody o vine a treste priznala k zabitiu manžela Stevena Claytona (64) v afekte. Zločinu sa dopustila u nich doma v meste Clover, v širšom okolí Charlotte. Uviedla to televízia WBTV, pobočka stanice CBS.
Obvinili ju z otravy manžela tým spôsobom, že mu od 19. do 21. júla 2018 kvapkala do pitnej vody očné kvapky.

Najprv prevládal názor, že jej manžel zomrel prirodzenou smrťou, ale v správe z pitvy a toxikologických testov sa uvádza jedovaté množstvo látky tetrahydrozolín, ktorá sa nachádza v očných kvapkách.

Prokurátori v roku 2016 uviedli, že žena tiež strelila z kuše manželovi do zadnej časti hlavy. Vtedy sa tento prípad ohodnotil ako nehoda.


Žena pri vyhlasovaní rozsudku priznala otravu svojho manžela, ale vyhlásila, že ju týral.
"Impulzívne, bez rozmýšľania som Stephenovi do pohára s vodou dala Visine a urobila som to s úmyslom, aby mu prišlo nevoľno a zle sa cítil. Bola som vyvedená z miery, lebo ma týral, a chcela som, aby ma nechal na pokoji," uviedla na súde Claytonová v oranžovom väzenskom oblečení. Video z jej výpovede zverejnila televízia WBTV.
"Nikdy mi ani nenapadlo, že ho to zabije," dodala.

Claytonová, bývalá ošetrovateľka pracujúca pre ministerstvo pre záležitosti veteránov, povedala, že nápad použiť očné kvapky dostala pri sledovaní filmov, ale myslela si, že spôsobia hnačku. Tieto kvapky sú bez chuti, farby a zápachu.

Prokurátori však vyhlásili, že manžela zabila pre peniaze - preto odhodila jeho mobilný telefón do jazera, aby si nemohol zavolať pomoc, a potom spálila aj jeho závet.

"Oklamala jedného z najúžasnejších mužov, akých som v živote poznala," uviedla mužova sestra Rosemarie Claytonová-Leslieová pre reláciu Good Morning America (Dobré ráno, Amerika) v televízii ABC.

"Môj brat zomrel strašnou smrťou. Myslím, že kričal o život," dodala sestra. Claytonovú zatkli v auguste 2018 a obvinili z vraždy. "Z mnohých prípadov vraždy, ktorými som sa zaoberal, je táto zrejme najneobvyklejšia," dodal sudca okresného súdu Južnej Karolíny Paul Burch.

Hoci je táto vražda neobvyklá, očné kvapky nefigurovali pri vražde prvýkrát. V decembri 2019 muža z amerického štátu Severná Karolína takisto obvinili z vraždy manželky pomocou očných kvapiek, informovala televízia WSOC.

Komentáre ( 0)