24. 01. 2020 08:21 | AZUSA/tvnoviny.sk

Malá Aliyah (3) bojuje o život, diagnostikovali jej koronavírus

Ide síce o iný kmeň smrtiaceho vírusu, ale aj tak je nebezpečný.

Aliyah (3) bojuje o život.
Aliyah (3) bojuje o život. Foto: gofundme.com

Neprekonateľný strach. Práve ten posledné dni prežíva matka trojročného dievčatka z Kalifornie, ktoré leží v nemocnici a diagnostikovali jej koronavírus. Ide síce o iný kmeň smrtiaceho vírusu, ale aj tak je nebezpečný. Aliyah je stále pripojená na prístrojoch a jej vystrašná matka nevie, kedy sa uzdraví.

Aliyah je v nemocnici od 23. decembra. Mala príznaky bežnej chrípky, kašeľ a horúčky. Lekári si ju tam však nechali, pretože jej stav bol oveľa vážnejší.

"Keď som ju prvýkrát priviezla do nemocnice, mala ťažkosti s dýchaním a sestry mi povedali, že jej ľavá strana pľúc skolabovala, mala tekutinu v pľúcach," napísala jej matka Gloria Aquilerová na stránke GoFundMe, kde môžu ľudia rodine finančne pomôcť.

Kyslík nepomáhal, lekári Aliyah museli intubovať. Neskôr sa rodina dozvedela hneď niekoľko zlých správ. "Diagnostikovali jej koronavírusy, zápal pľúc a akútny respiračný syndróm. Je na rôznych typoch liekov, ktoré jej pomáhajú," pokračovala vydesene Aguilera.

Mamička má tiež syna, pracuje a snaží sa byť neustále v nemocnici. Nemá ale dostatok financií, aby mohla rodinu uživiť. Ľudia jej preto môžu posielať peniaze prostredníctvom GoFundMe. Zatiaľ sa podarilo vyzbierať v prepočte už viac ako 3 200 eur.

Koronavírus diagnostikovaný u dievčatka je menej závažný ako ten, ktorý vypukol v čínskom meste Wu-chan a zabil najmenej 25 ľudí. Postihuje najmä deti a starších ľudí.

Komentáre ( 0)