31. 01. 2020 11:20 | USA/TASR

Americká novinárka obvinila Trumpa zo znásilnenia. Žiada jeho DNA

Trump poprel, že by Carrollovú poznal a obvinil ju z "totálneho klamstva".

Novinárka obvinila Trumpa zo znásilnenia
Novinárka obvinila Trumpa zo znásilnenia Foto: TASR

Popredná americká publicistka E. Jean Carrollová požaduje vzorku DNA od prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa v súvislosti s tvrdením, že ju v minulosti znásilnil. Vzorka má slúžiť na porovnanie s genetickým materiálom nájdeným na šatách údajnej obete, informovala v noci na piatok agentúra AFP.

V súčasnosti 76-ročná Carrollová obviňuje Trumpa, že ju ešte v polovici 90. rokov sexuálne napadol v skúšobnej kabínke luxusného obchodného domu Bergdorf Goodman na Piatej avenue v New Yorku. Vlani v novembri zažalovala prezidenta za ublíženie na cti v súvislosti s popieraním tohto činu, keď sa vyjadril, že Carrollová "nie je jeho typ". Novinárka uvádza, že Trump tým poškodil jej povesť a kariéru.

V rámci právneho konania sa zástupca Carrollovej dovoláva prostredníctvom súdu možnosti porovnať DNA (deoxyribonukleovú kyselinu), odobranú Trumpovi, s DNA "neidentifikovaného muža", nájdenou na čiernych šatách, o ktorých Carrollová tvrdí, že ich v deň údajného znásilnenia mala na sebe.

Carrollová, ktorá dlhodobo prispieva do módneho časopisu Elle, uviedla, že Trumpa, vtedy známeho realitného magnáta, stretla v polovici 90. rokov v spomínanom obchodnom dome. Údajne ju požiadal o radu pri nákupe bielizne pre nemenovanú ženu, následne ju však sexuálne napadol.

Ide už o prinajmenšom 16. ženu, ktorá obvinila Trumpa, že sa pred nástupom do funkcie prezidenta dopustil sexuálneho prehrešku.

Komentáre ( 0)