03. 02. 2020 20:50 , článok bol aktualizovaný 04. 02. 2020 06:58 | MADRID/TASR

VIDEO: V Madride núdzovo pristálo lietadlo, stroj mal problémy s motorom aj s pneumatikou

Na jeho palube bolo 128 pasažierov.

Lietadlo spoločnosti Air Canada malo technické problémy.
Lietadlo spoločnosti Air Canada malo technické problémy. Foto: Facebook/Airly World News

Lietadlo spoločnosti Air Canada so 128 pasažiermi na palube v stredu bezpečne núdzovo pristálo na letisku v Madride. Informovala o tom agentúra AP.

Španielske ministerstvo obrany v tejto súvislosti uviedlo, že do vzduchu vyslalo stíhačku F-18, aby jej pilot vyhodnotil poškodenie kolesa a podvozku kanadského lietadla.

"Lietadlo s technickými problémami prelietava nad Madridom pred tým, ako sa vráti na letisko Barajas," napísal pôvodne na Twitteri španielsky úrad pre riadenie letovej prevádzky (ENAIRE).

Hovorkyňa úradu pre agentúru AFP uviedla, že stroj, ktorý smeroval do kanadského Toronta, musel začať pred núdzovým pristátím vypúšťať palivo.

Spresnila ďalej, že príčinou núdzového pristátia boli "technické problémy" spojené s "prasknutou pneumatikou" a možným poškodením motora.

Pozrite si zábery poškodeného lietadla:

Boeing 767 Air Canada. Este es el estado en el que termino la aeronave que permaneció por más de 3:30 horas en vuelo quemando el combustible que tenía en sus tanques para poder hacer un aterrizaje de emergencia en el aeropuerto de barajas en España.

Komentáre ( 0)