05. 02. 2020 15:48 | NAPLES/kc

Nezvestný kajakár (67) ako zázrakom prežil niekoľko dní v oblasti zamorenej krokodílmi

Keby vo vode strávil ešte niekoľko hodín, zrejme by zomrel na podchladenie.

Nezvestného kajakára našli po piatich dňoch.
Nezvestného kajakára našli po piatich dňoch. Foto: Facebook/Collier County Sheriff's Office

Dôchodcu z amerického štátu Virginia, ktorý zmizol počas kajakovania v Národnom parku Everglades, našli živého. Mark Miele (67) mal obrovské šťastie, že sa nestal obeťou krokodílov, ktorými je táto oblasť zamorená.

Našli ho až po piatich dňoch od vyhlásenia pátrania. Ako vysvitlo neskôr, posledné dva dni strávil v chladných vodách iba v záchrannej veste. Ako prišiel o kajak, zatiaľ nie je známe. Vyčerpaného muža spozorovali z vrtuľníka americkej pobrežnej stráže. Najskôr si neboli istí, či Meele ešte žije, vôbec sa totiž nehýbal.

K jeho záchrane významne prispel fakt, že na brehu rieky Lopez našli tašku, v ktorej mal mobilný telefón a peňaženku. Na základe údajuv GPS zariadenia dokázali určiť približnú oblasť, na ktorú sa zamerali pri pátraní. Našli ho doslova v hodine dvanástej. Keby vo vode strávil ešte niekoľko hodín, zrejme by zomrel na podchladenie.

"Celý sa triasol, bol v úplnom kŕči. Keď som si doma pozrel zábery, na ktorých bol vidieť výraz tváre, keď sa skončilo jeho utrpenie, bol to úžasný pocit," uviedol pre portál Fox News Ed Henderson, pilot vrtuľníka pobrežnej stráže.

Dôchodcu previezli do nemocnice v meste Naples, informácie o jeho zdravotnom stave neboli bezprostredne známe.


Komentáre ( 0)