13. 02. 2020 06:51 | TOKIO/TASR

Na výletnej lodi, kde sa nachádza aj jeden Slovák, sa koronavírus šíri ďalej

Na lodi potvrdili ďalších 44 prípadov.

Na lodi v karanténe potvrdili ďalšie prípady koronavírusu.
Na lodi v karanténe potvrdili ďalšie prípady koronavírusu. Foto: File TASR/AP Photo/Jae C. Hong

Japonské ministerstvo zdravotníctva vo štvrtok oznámilo, že ďalších 44 ľudí na palube výletnej lode, ktorá je v karanténe pri meste Jokohama, malo pozitívne testy na nový typ koronavírusu. Informovala o tom agentúr AP.

Na palube lode je viac ako 3 500 pasažierov a členov posádky. Japonské úrady vykonali lekárske testy na 713 ľuďoch a nákazu koronavírusom potvrdili celkovo už u 218-tich osôb.

Na výletnej lodi sa nachádza aj jeden Slovák, ktorý je zatiaľ v poriadku. Viac si prečítajte v článku: Na palube japonskej lode, ktorá je v karanténe pre šírenie koronavírusu, je aj Slovák


Nakazených cestujúcich úrady prevážajú do nemocníc. Japonský minister zdravotníctva Kacunobu Kató povedal, že piati ľudia z tých, ktorí už boli prevezení, majú vážne príznaky a dýchajú za pomoci respirátorov alebo sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Vláda sa podľa ministra rozhodla, že pasažierom starším ako 80 rokov povolí opustiť loď po tom, ako u nich testy nepotvrdia nákazu.

Loď zakotvila v Jokohame 3. februára po tom, ako sa u jej bývalého pasažiera, ktorý vystúpil v Hongkongu, potvrdila nákaza koronavírusom.

Komentáre ( 0)