13. 02. 2020 07:06 | AMSTERDAM/TASR

Pri pobreží Holandska spadlo do mora počas búrky sedem kontajnerov z lode

Prevážala papier, obaly a sušené mlieko.

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Pri pobreží Holandska spadlo počas búrky do mora z nákladnej lode sedem kontajnerov. Oznámila to v stredu holandská pobrežná stráž, informovala agentúra DPA. K incidentu došlo v utorok večer približne 43 kilometrov severne od ostrova Ameland v Severnom mori, uviedla pobrežná stráž v holandskom meste Den Helder. Najmenej dva z kontajnerov sa pri páde otvorili.

Príčina nehody ani množstvo nákladu, ktoré sa do mora vylialo, nie sú nateraz známe. Holandská loď cestovala z fínskeho prístavu Kotka do holandského Rotterdamu. Prevážala papier, obaly a sušené mlieko. Pobrežná stráž spozorovala v utorok večer pomocou lietadla v mori plávať tri kontajnery a varovala lode plaviace sa v tejto oblasti.

K nehode došlo neďaleko Frízskych ostrovov, kde sa vlani v januári zrútilo počas búrky do mora z nákladnej lode MSC Zoe vyše 340 kontajnerov. Desiatky z nich skončili pri holandskom pobreží, pričom tamojšie pláže pokryl ich obsah - hračky, stoličky či televízne monitory. Na týchto miestach doteraz prebiehajú čistiace práve.

Komentáre ( 0)