13. 02. 2020 10:40 | LONDÝN/jh

Britka chcela „vystúpiť“ z letiaceho lietadla, dostala za to vysoký trest

Súd ju poslal do väzenia, má doživotný zákaz cestovať lietadlom a neminie ju ani pokuta.

Britka Chloe Hainesová
Britka Chloe Hainesová Foto: Profimedia.sk

Britka Chloe Hainesová doplatila na svoju závislosť, čo ju stálo slobodu. Pred rokom sa počas letu pokúsila otvoriť dvere lietadla, ktoré mierilo z Londýna do Turecka. Súd jej teraz vymeral trest dva roky väzenia. Poškodené aerolinky jej navyše doživotne zakázali cestovať ich lietadlami a neminie ju ani mastná pokuta, uviedla CNN.

Súd v britskom Chelmsforde bol nemilosrdný. Za všeobecné ohrozenie pôjde blondínka do väzenia. „Správanie slečny Hainesovej bolo jedno z najhorších, s akým sme sa kedy stretli. Preto sme jej vystavili doživotný zákaz s nami cestovať," uviedol generálny riaditeľ aeroliniek Jet2.com.


Britke sa našťastie dvere lietadla otvoriť nepodarilo, pretože ju spacifikovali ostatní cestujúci a personál. Lietadlo muselo po incidente zmeniť smer cesty a za sprievodu dvoch stíhačiek sa vrátilo na londýnske letisko.

Za odklonenie letu žene poslali účet 85-tisíc libier (vyše 100-tisíc eur). Na súde vyšlo najavo, že Hainesová pred letom zmiešala alkohol s liekmi a nič si nepamätá. „Chcem zomrieť a všetkých vás zabijem!" kričala pred rokom v lietadle. Jej obhajca sa snažil súd obmäkčiť tým, že jeho klientka už nepije a trpí duševnou poruchou.

Komentáre ( 0)