15. 02. 2020 07:00 | WASHINGTON/jh

Pasažieri zažili v taxíku najhoršiu jazdu svojho života. Vysielali ju naživo na internete

Vodič uháňal ako šialený a nechcel pustiť ľudí von z vozidla.

Bezohľadná jazda taxikára v USA
Bezohľadná jazda taxikára v USA Foto: YouTube.com/CNN

Manželia z americkej Virginie zažili najhoršiu jazdu vo svojom živote. Mali namierené na spoločnú večeru a zavolali si taxík. No vodič sa zrejme po niekoľkých minútach zbláznil.

John Murray s manželkou Tamakou nedokázali vodiča zastaviť. Nereagoval na ich prosby ani žiadosti, dokonca nezastavil ani vtedy, keď zavolali na políciu. Slepo prenasledoval iné auto, s ktorým sa trocha ťukol.


Manželia sa začali obávať o svoj život. Taxikár prešiel cez niekoľko stopiek bez zastavenia a tiež križovatiek, aj keď mu svietila červená na semafore. Neskôr takmer zrazil cyklistu. Murray vytiahol telefón a celý incident nahrával na mobilný telefón. Video išlo naživo aj na sociálnej sieti Facebook.

Muž si nedal povedať, ani keď žena prosíkala, že má doma štyri deti a chce okamžite vystúpiť. „Nemôžem ho nechať ujsť," odvrkol jej taxikár. Zastavil až vtedy, keď ho oslovila operátorka polície z mobilného telefónu Murrayovcov. Manželov museli ošetriť na mieste záchranári.

Taxikára Olufema S. Olomola (38) obvinila polícia z obmedzovania osobnej slobody, bezohľadnej jazdy a úteku z miesta nehody, uviedla CNN. Muž skončil vo väzbe, kde bude čakať na súdne pojednávanie.

Komentáre ( 0)