Live
Sledujte NAŽIVO: Gröhling sa vyjadruje k podozreniam ohľadom jeho diplomovky
Sledujte tu
18. 02. 2020 16:20 | PRAHA/TASR

Neznámy muž strihá v pražských električkách ženám vlasy

Doposiaľ bolo nahlásených päť takýchto prípadov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Česká polícia pátra po neznámom mužovi, ktorý v pražských električkách ženám strihá vlasy. Informovala o tom v utorok polícia ČR na svojej webovej stránke.

Doposiaľ bolo nahlásených päť takýchto prípadov, ako uviedol hovorca polície Jan Danek. Vyšetrovatelia však predpokladajú, že poškodených žien môže byť viac. Z tohto dôvodu ženy, ktorým sa stalo niečo podobné, žiadajú, aby to oznámili na polícii.

Nepoznáváte ho? Podívejte se na video!

Uverejnil používateľ TN.CZ Utorok 18. februára 2020

Jedna zo žien, ktorým muž odstrihol vlasy, cestovala električkou 10. februára v mestskej štvrti Malá strana, keď si všimla, že jej zozadu niekto siaha na vlasy. Následne zistila, že jej počas cesty niekto odstrihol prameň vlasov.

Polícia zverejnila záznamy z bezpečnostných kamier, na ktorých je vidieť muža, ktorý sa v čase skutku nachádzal v električke, ako následne uteká po ulici. Kriminalisti ho nateraz považujú za svedka incidentu, ktorého chcú vypočuť. Vyzvali preto verejnosť, aby pomohla s jeho identifikáciou.

Motív páchateľa je zatiaľ neznámy. Prípad sa vyšetruje ako podozrenie zo spáchania trestného činu výtržníctva a rušenia verejného poriadku, za čo hrozí trest väzenia vo výške do dvoch rokov.

Komentáre ( 0)