24. 02. 2020 15:58 , článok bol aktualizovaný 24. 02. 2020 18:18 | VOLKSMARSEN/TASR

Do karnevalového sprievodu v Nemecku zámerne vrazilo auto, hlásia najmenej 30 zranených

K incidentu došlo zhruba o 14.30 h.

Vodič auta vrazil do ľudí počas karnevalu.
Vodič auta vrazil do ľudí počas karnevalu. Foto: Reuters/Elmar Schulten

Vodič osobného automobilu, ktorý v pondelok vrazil do skupiny ľudí počas karnevalového sprievodu v nemeckom meste Volkmarsen v Hesensku a zranil desiatky osôb, konal podľa polície zrejme zámerne. Nemecké ministerstvo vnútra nevylúčilo, že mohlo ísť o útok. Informácie priniesol denník Die Welt.

"Predpokladáme, že išlo o úmyselný čin," povedal hovorca polície, podľa ktorého zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by išlo o politicky motivovaný čin.

 

Šéf polície vo Frankfurte nad Mohanom Gerhard Bereswill uviedol, že zranenia utrpelo 30 ľudí. Siedmi z nich sú ťažko zranení, dodal.

K incidentu, pri ktorom boli zranené aj malé deti, došlo zhruba o 14.30 h. Podľa agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na bezpečnostné kruhy, sedel za volantom mercedesu kombi 29-ročný občan Nemecka.

Po incidente boli z dôvodu zvýšenej opatrnosti zrušené všetky karnevalové sprievody v Hesensku. Informovalo o tom hesenské policajné prezídium, ktoré citoval denník Süddeutsche Zeitung.

Ako doplnila agentúra Reuters, oslavy karnevalu sú mimoriadne obľúbené v častiach západného Nemecka, najmä v Kolíne nad Rýnom, Düsseldorfe či v Mainzi. Na pouličných sprievodoch sa zúčastňujú desiatky tisíc ľudí.

Presné pozadie incidentu nateraz nie je jasné. Severohesenská polícia vyzvala ľudí, aby sa vyhli špekuláciám o príčine incidentu na sociálnych médiách.

Volkmarsen je malé mesto s približne 6800 obyvateľmi nachádzajúce sa v okrese Waldeck-Frankenberg. Od Kasselu je vzdialené zhruba 30 kilometrov.

Komentáre ( 0)