27. 02. 2020 10:10 | MOSKVA/jh

Policajti chceli opitého Rusa zobudiť elektrickým paralyzérom. Mladík zomrel

Jeho matka celý prípad zverejnila na sociálnej sieti.

Dmitrij, ktorého zabili ruskí policajti paralyzérom
Dmitrij, ktorého zabili ruskí policajti paralyzérom Foto: Margarita Kharchenko/Facebook

Mladý muž (†24) zahynul v ruskom meste Irkutsk po tom, ako zaspal v taxíku a privolaná policajná hliadka sa ho pokúsila zobudiť elektrickým paralyzérom. S odvolaním sa na vyhlásenie poslanca miestneho parlamentu Alexandra Kvasova o tom vo štvrtok informovala agentúra Interfax.

Incident sa stal ešte 15. februára neskoro večer. Mladý muž bol pod vplyvom alkoholu a zaspal v taxíku. Vodič ho nemohol zobudiť. Na pasažiera sa následne posťažoval policajtom, ktorí sa mladého muža pokúsili zobudiť za pomoci elektrického paralyzéra. "Zasiahli ho a on umrel," povedal miestny poslanec.

Policajtov po vykonaní úradnej kontroly prepustili zo zamestnania a začali voči nim trestné konanie vo veci prekročenia služobných právomocí.

Matka mladíka tento prípad zverejnila na Facebooku. „Môj syn išiel v noci domov z nočného klubu taxíkom. Bol opitý a zaspal po ceste. Polícia sa ho rozhodla ,prebudiť' paralyzérom. Dima sa už viac neprebudil," píše Margarita Kharchenko.

#Прошумаксимальныйрепост#хочучтобызналиправду#...Сегодня девять дней, как умер мой сын Дима...Я благодарю всех за...

Uverejnil používateľ Маргарита Харченко Nedeľa 23. februára 2020

Žena prišla o svojho jediného syna, píše portál irk.kp.ru. Pod jej status sa vyjadrilo množstvo ľudí, ktorí jej vyjadrili sústrasť a svoje rozhorčenie nad policajtmi.

Dmitrij mal rád rap a tvoril aj vlastné texty. Jeho matka žiada spravodlivosť. Nechápe totiž, prečo policajti použili paralyzér, keď jej syn nepredstavoval pre nikoho žiadne nebezpečenstvo.

Komentáre ( 0)