13. 03. 2020 06:00 | NEW YORK/rd

VIDEO: Hrdinský zásah policajtov. Bleskurýchlo vytiahli z horiaceho kamióna šoféra

Počin oboch hrdinov ocenili aj ich nadriadení.

Záber z videa.
Záber z videa. Foto: Reprofoto: YouTube/New Jersey 101.5

Situácia ako z filmu o hrdinovi, ktorý v poslednej chvíli vytiahne z horiaceho auta muža. Takáto scéna sa odohrala v Amerike na ceste medzi Oaklandom a Bridgewater Township. Píše The Columbian.

Na videu vidno, ako príslušník polície z New Jersey Robert Tarleton vykonáva bežnú cestnú kontrolu, keď sa zrazu ozve rana.

„Všetko je v poriadku, choďte odtiaľ rýchlo preč," hovorí muž zákona vodičovi a rýchlo mu vracia doklady. Následne uteká do svojho auta a oznamuje centrále, čo vidí.

„Je tu kamión v plameňoch, vodič je vnútri," oznámil dispečerovi. Potom sa rozbehol smerom k horiacemu nákladiaku. Tam už sa jeho kolega Edward Ryer snaží vodiča dostať z kabíny.

„Hneď musíme ísť," kričí Tarleton a pomáha kolegovi vytiahnuť šoféra von. Krátko po tom, ako sa im to podarí, vidno kabínu v plameňoch, pričom počuť aj ďalšiu explóziu.

Počin oboch hrdinov ocenili aj ich nadriadení. „Rýchly postup je príkladom našich základných hodnôt, teda cti, povinnosti a vernosti," uviedlo oddelenie polície v New Jersey.


Zdroj: YouTube/New Jersey 101.5