23. 03. 2020 06:00 | PEKING/rd

Muž pred 30 rokmi stratil pamäť aj doklady. Teraz našiel rodinu vďaka koronavírusu

Hoci sa mu postupom času spomienky v malom množstve vracali, na svoj pôvod si stále nedokázal spomenúť.

Nájdený muž.
Nájdený muž. Foto: Reprofoto: YouTube/CABLE TV

Keď sa pred 30 rokmi vydal za prácou, ani vo sne by mu určite nenapadlo, že takto dlho neuvidí svoju rodinu. To sa stalo Číňanovi Ču Ťia-mingovi (57). Píše China Plus.

Muž našiel zamestnanie ako robotník v provincii Fu-tien, ležiacej asi 1300 kilometrov od jeho rodného mesta, v ktorom bývali aj jeho rodičia a štyria súrodenci.

Počas prvého roka však utrpel pracovný uraz, pri ktorom si poranil hlavu. Aby toho nebolo málo, muž stratil aj doklady, a tak zistiť jeho identitu bolo takmer nemožné.

Ťia-ming prišiel o prácu a zostal na ulici. Následne sa ho však ujal manželský pár, s ktorým sa spriatelil.

V roku 2015 sa všetci traja odsťahovali do provincie Če-ťiang, odkiaľ pár pochádza. Ťia-ming sa aj napriek pocitu, že je doma, nikdy nevzdal myšlienky vrátiť sa do svojho rodného mesta.

Hoci sa mu postupom času spomienky v malom množstve vracali, na svoj pôvod si stále nedokázal spomenúť. Všetko sa zmenilo až teraz, keď pri sledovaní správ o šírení Covid-19 zbadal reportáž o meste Čch-šuej. Odrazu si spomenul, že pochádza práve odtiaľ.

Zašiel tak na policajnú stanicu, kde mu po určení miesta pomohli vypátrať jeho rodinu. Muž zistil, že jeho 83-ročná matka a ďalší súrodenci stále žijú v rodnom meste. Otec však, žiaľ, zomrel už pred 18 rokmi.

„Myslela som si, že ťa už v živote neuvidím," povedala dojatá matka svojmu stratenému synovi počas prvého videohovoru z policajnej stanice.

Ťia-minga však zrejme neminie veľká byrokracia, nakoľko ho mesto po niekoľkých dňoch vyradilo z evidencie osôb po tom, čo bol v registri nezvestných.


Zdroj: YouTube/CABLE TV

Komentáre ( 0)