Live
Sledujte NAŽIVO: Počet infikovaných koronavírusom bude rásť, predpokladá Krajčí
Sledujte tu
28. 04. 2020 14:25 | OSLO/TASR

Jedného z najbohatších Nórov zadržala polícia. Podozrievajú ho z vraždy manželky, ktorá zmizla

Anne-Elisabeth Hagenová zmizla 31. októbra 2018 z domu Hagenovcov v meste Lörenskog.

Nórska polícia zadržala jedného z najbohatších Nórov
Nórska polícia zadržala jedného z najbohatších Nórov Foto: TASR

Nórska polícia zatkla v utorok jedného z najbohatších nórskych podnikateľov Toma Hagena, ktorého manželka zmizla v roku 2018. Hagena (70) zatkli, keď išiel do práce. Podozrivý je z vraždy svojej manželky alebo spoluúčasti na jej vražde, informovala agentúra DPA.

Anne-Elisabeth Hagenová zmizla 31. októbra 2018 z domu Hagenovcov v meste Lörenskog ležiacom neďaleko metropoly Oslo. Odvtedy je nezvestná.

Polícia o jej zmiznutí verejnosť informovala až v januári 2019. Polícia najskôr prípad vyšetrovala ako únos, koncom vlaňajšieho júna však uviedla, že Hagenovú pravdepodobne zabili a jej vražda len mala vyzerať ako únos. Po Hagenovom zatknutí plánuje polícia v ich dome vykonať prehliadku.

Anne-Elisabeth Falkeviková Hagenová
Anne-Elisabeth Falkeviková Hagenová Foto: TASR/AP
 

"Podozrenie voči Hagenovi časom zosilnelo," uviedla na tlačovej konferencii policajná prokurátorka Ase Kjustadová Erikssonová. "Nebol to nijaký únos... Išlo o súčasť vedome naplánovaného podvodu," povedal hlavný vyšetrovateľ Tommy Bröske.

Súd by mal v stredu rozhodnúť, či Hagen zostane vo vyšetrovacej väzbe. Policajti okrem Hagena v súvislosti s prípadom nezatkli nijakú ďalšiu osobu.

Polícia pred časom uviedla, že svoju hypotézu o vražde založila na nedostatku dôkazov o tom, že Hagenová je stále na žive a tiež na skutočnosti, že údajní únoscovia sa dlhé obdobie nepokúsili Hagena skontaktovať.

V dome manželského páru sa po únose našiel odkaz, v ktorom údajní únoscovia žiadali o výkupné v kryptomene monero, v ktorej je obzvlášť ťažké vystopovať transakcie.

Tom Hagen, ktorý sa oženil s rovesníčkou, je magnátom v oblasti nehnuteľností a energetiky. Hodnota jeho majetku je odhadovaná na 1,7 miliardy nórskych korún (150 miliónov eur).

Komentáre ( 0)