13. 05. 2020 10:50 | KRASNOJARSK/tvnoviny.sk, lm

Dve Rusky znásilnené počas prechádzky dostali pokutu za porušenie karantény

Prípad sa stal ešte v apríli v ruskom meste Krasnojarsk. V tom čase platil v krajine pre pandémiu koronavírusu zákaz vychádzania.

Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock / Tinnakorn jorruang

Šokujúci prípad z Ruska. Dve ženy (17, 18), ktoré boli počas prechádzky sexuálne napadnuté, znásilnené a okradnuté, čelia pokute za to, že vyšli von počas nariadenej karantény. O prípade informuje Daily Mail.

Incident sa stal 20. apríla v ruskom meste Krasnojarsk. V tom čase platil v krajine pre pandémiu koronavírusu zákaz vychádzania. Obyvatelia mohli vyjsť len v nevyhnutných prípadoch ako je nákup, návšteva lekára alebo venčenie psa. Dievčatá sa rozhodli pre večernú prechádzku, na ktorej ich napadol neznámy muž. Jedno sexuálne napadol, druhé znásilnil a obom pritom ukradol šperky a telefóny.

Tínedžerky útok nahlásili a policajtom sa podarilo zadržať 55-ročného muža, u ktorého našli zmiznuté veci. Muža obvinili z napadnutia, sexuálneho zločinu a krádeže.

Polícia však zároveň začala stíhanie voči obom ženám, keďže porušili zákaz vychádzania bez toho, aby mali dôvod. Teraz im hrozí pokuta vo výške približne 37 eur. Rodiny obetí sa voči obvineniu odvolali.

Komentáre ( 0)