20. 05. 2020 19:00 | MADRID/TV Markíza

Koronavírus v Európe slabne, no mnohé krajiny zavádzajú preventívne opatrenia

Luxembursko len teraz začína s celoplošným testovaním obyvateľov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP Photo/Joan Mateu

Koronavírus v Európe postupne slabne. Krajiny sú však obozretné a popri uvoľňovaní zároveň prijímajú aj preventívne opatrenia, ako je povinnosť nosiť rúška, či zavádzajú celoplošné testovanie obyvateľstva.

Pandémia koronavírusu zrejme bude strašiť Európu ešte dlhé týždne. Kým na španielskych plážach vidieť optimizmus, situácia v mestách je iná. Španieli musia po novom povinne nosiť rúška vo vnútorných spoločných priestoroch. Aj vonku budú povinné na miestach, kde ľudia nebudú môcť dodržať dvojmetrové rozostupy. Nariadenie sa týka aj detí od 6 rokov.

TIP: Sledujte štatistiky šírenia koronavírusu vo svete.

Počet úmrtí v Španielsku neustále klesá, ale krajina napriek tomu ešte boj s vírusom nevyhrala. Rúška budú povinné v hromadnej doprave. Šíreniu nákazy majú zabrániť aj nové prepínače semaforov pre chodcov, ktoré sa dajú pohodlnejšie prepnúť.

Aj Švajčiari vštepujú ľuďom, že nosenie rúšok ich chráni. Vo verejnej doprave ich rozdávajú zadarmo, aby propagovali verejný záujem a zodpovednosť.

Na pozore sa má aj Luxembursko a len teraz začína s celoplošným testovaním obyvateľstva. Krajina bankárov posiela postupne elektronické pozvánky štátnym zamestnancom a učiteľom.

Z európskych krajín je na tom najhoršie Rusko. Počet chorých tam stále denne pribúda v tisíckach. Krajina zaznamenala dosiaľ najviac úmrtí na koronavírus za jeden deň, keď chorobe podľahlo 135 ľudí.

Téme sa venoval Jakub Laca.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)