24. 05. 2020 08:31 | MOSKVA/kc

Rukojemnícka dráma v moskovskej banke: Opitý muž sa vyhrážal, že vyhodí do vzduchu budovu

Neskôr sa zistilo, že taška obsahovala falošnú bombu.

Páchateľ pochádza zo sibírskeho mesta Nižnevartovsk a v minulosti bol už dvakrát odsúdený za lúpež a krádež auta.
Páchateľ pochádza zo sibírskeho mesta Nižnevartovsk a v minulosti bol už dvakrát odsúdený za lúpež a krádež auta. Foto: reprofoto: YouTube/RT

Muža, ktorý v sobotu v centre Moskvy zajal rukojemníkov v banke a vyhrážal sa, že budovu vyhodí do vzduchu, ak mu nedajú peniaze, medzičasom už zadržali. Podľa agentúry TASS sa páchateľ počas výsluchu priznal k vine, no nevedel jasne odpovedať na otázku, prečo držal rukojemníkov.

"Urobil som to, aby som sa dozvedel pravdu. Zaujíma ma pravda. Tá o mne," znela podľa agentúry mužova odpoveď.

Pohotovostné služby pre agentúru uviedli, že páchateľ bol v čase zadržania značne opitý a pravdepodobne bol aj pod vplyvom narkotík.


Údajne psychicky labilný 34-ročný muž v sobotu vtrhol do pobočky banky Alfa, držiac tašku donáškovej služby. Vyhrážal sa, že banku vyhodí do vzduchu, pričom zajal šesť rukojemníkov. Piatim z nich sa však podarilo utiecť. Neskôr sa zistilo, že taška obsahovala falošnú bombu. Muža zadržala moskovská polícia v spolupráci s ruskou Národnou gardou. Počas policajného zásahu nebol nikto zranený.

Páchateľ pochádza zo sibírskeho mesta Nižnevartovsk a v minulosti bol už dvakrát odsúdený za lúpež a krádež auta. V prípade dokázania viny mu hrozí väzenie na päť až desať rokov.