26. 05. 2020 06:00 | CHAYANTA/kc

Traja bratia sa nechali pohrýzť čiernou vdovou. Mysleli si, že nadobudnú superschopnosti

Bratia práve pásli ovce, keď v tráve spozorovali čierneho pavúka s dlhými štíhlymi nohami a červeným znamienkom.

Čierna vdova.
Čierna vdova. Foto: shutterstock/Maria Jeffs

Bolívijské médiá informovali o kurióznom prípade troch bratov, ktorí za svoju naivitu takmer zaplatili najvyššiu cenu. Chlapci z mesta Chayanta vo veku 8, 10 a 12 rokov sa zámerne nechali pohrýzť jedovatým pavúkom lebo si mysleli, že tak po vzore komixového Petera Parkera nadobudnú superschopnosti. Píše o tom portál Lad Bible.

O nezvyčajnom prípade informoval hlavný epidemiológ bolívijského ministerstva zdravotníctva. Varoval rodičov, aby svojim deťom vysvetlili, že to čo vidia vo filmoch, nie je skutočné.

Bratia práve pásli ovce, keď v tráve spozorovali čierneho pavúka s dlhými štíhlymi nohami a červeným znamienkom. K útoku ho vyprovokovali palicou a jeden po druhom sa nechali uhryznúť. Keď sa vrátila ich matka, ktorá bola medzitým nazbierať drevo, už pociťovali prvé príznaky otravy jedom. Mali zrýchlený tep, bolesti svalov a kŕče v žalúdku.

Matka ich okamžite zobrala do miestnej nemocnice, kde najskôr presne nevedeli, čo im je a liečba nezaberala. Keď sa ich stav nezlepšoval, navštívili špecialistu, ktorý rýchlo zistil, o aký jed ide a podal im protijed. Po pár dňoch boli v poriadku a prepustili ich z nemocnice do domácej liečby.

Vysvitlo, že chlapcov pohrýzla čierna vdova (snovačka jedovatá). Jej jed pre človeka zvyčajne nie je smrteľne nebezpečný. O tomto pavúkovi chyrujú zvesti, že vie zabiť a zaútočiť na človeka. Snovačka jedovatá je však veľmi plachá a nehryzie, kým ju nikto neobťažuje.

Komentáre ( 0)