26. 05. 2020 06:18 | SYDNEY/TASR

Nový Zéland zasiahlo ďalšie zemetrasenie

Epicentrum sa nachádzalo v hĺbke 32 kilometrov a asi 30 kilometrov severozápadne od Levina.

Zemetrasenie (ilustračná fotografia)
Zemetrasenie (ilustračná fotografia) Foto: Shutterstock.com

Zemetrasenie s magnitúdou 5,2 zasiahlo v utorok novozélandské mesto Levin, ležiace neďaleko hlavného mesta Wellington. Rovnakú oblasť v pondelok postihlo zemetrasenie s magnitúdou 5,8. Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na údaje novozélandskej monitorovacej služby GeoNet. Epicentrum najnovšieho zemetrasenia sa nachádzalo v hĺbke 32 kilometrov a asi 30 kilometrov severozápadne od Levina.

Epicentrum pondelňajšieho zemetrasenia s magnitúdou 5,8 sa podľa americkej geologickej služby USGS nachádzalo približne 100 kilometrov severovýchodne od Wellingtonu. Otrasy pocítili tisícky Novozélanďanov, ktorí po víkende smerovali do práce. Z regálov v obchodoch popadali potraviny a otrasy si vynútili aj prerušenie železničnej dopravy. Nijaké vážne škody ani zranenia však nehlásili.

Nový Zéland leží v oblasti tzv. Ohnivého kruhu v Tichom oceáne, ktorý je charakteristický častou seizmickou aktivitou. Novozélandské mesto Christchurch zasiahlo v roku 2011 silné zemetrasenie, ktoré si vyžiadalo 185 životov a zničilo veľkú časť centra.

Komentáre ( 0)