26. 05. 2020 10:47 | RÍM/rd

VIDEO: Chlapca v lese prekvapil medveď. Jeho nervy zo železa mu môže hocikto závidieť

Mladík je milovníkom zvierat.

Záber z videa.
Záber z videa. Foto: Reproftoo: YouTube/La Stampa

Z teórie sa v zlomku sekundy stala modelová situácia. Len 12-ročný milovník zvierat Alessandro šiel do lesa v Južnom Tirolsku na severovýchode Talianska študovať, ako sa zachovať, keď pri potulkách narazíte na medveďa. Píše La Stampa.

Počas prechádzky s rodinou sa odrazu za ním zjavil medveď. Na záberoch vidno, ako mladík pomaly schádza po svahu, keď sa zrazu z kríkov za ním vynorí medvedia hlava.

Chlapec sa obráti k nemu a šelma pomaly ide k nemu. Alessandro však nepodlieha panike a zavádza do praxe všetko, čo sa naučil.

„Stalo sa to len po chvíľke, čo sme vyšli z domu. Síce boli v horách aj iní ľudia, celkovo tam však bolo ticho," povedal chlapcov strýko Federico.

Chlapec vraj šiel pár metrov pred nimi a v jednej chvíli sme zazreli, ako vychádza z kríkov a z ním je medveď. „Zostali sme vydesení, ale on zostal pokojný," dodal Federico.

Chlapec na margo nečakaného stretu uviedol: „Nepozeral som sa mu do očí a medveď pochopil, že nie som jeho nepriateľ. Teraz som najšťastnejší chlapec na svete," uviedol Alessandro.

Celá situácia sa skončila pokojne, medveď sa vraj stratil v lese a nikto sa nezranil. Tamojšie médiá uviedli, že v tomto regióne žije odhadom do 90 medveďov.

 

Komentáre ( 0)