27. 05. 2020 06:00 | NAI DILÍ/rd

Muž chcel zabiť manželku. Po neúspešnom pokuse zmenil hada a plán dokonal

Polícia už muža obvinila z vraždy na základe telefónnych záznamov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Polícia v indickom štáte Kérala obvinila 27-ročného muža z vraždy manželky. Podľa vyšetrovateľov ju mal zavraždiť pomocou jedovatého hada. Informuje o tom NY Post.

Prvý pokus vraj učinil už v marci, kedy na svoj diabolský plán použil zmiju. Ten sa mu však nepodaril, a tak v máji pokus zopakoval, v tomto prípade však už s kobrou.

Tento útok už žena neprežila. Muža, ktorého polícia označila len ako Sooraja, muži zákona zatkli. Je podozrivý z vraždy manželky Uthry, s ktorou mal ročné dieťa.

Pri prvom pokuse mal muž do izbu vypustiť jedovatú zmiju retiazkovú. Prvé uštipnutie žena prežila, jej stav si však vyžiadal dvojmesačnú hospitalizáciu, uviedol policajný vyšetrovateľ Ashok Kumar.

Keď sa Uthra zotavovala v dome svojich rodičov, Sooraj pokus zopakoval. Tentokrát použil kobru, ktorú získal od obchodníka s hadmi. Vypustil ju do izby, kde jeho žena spala. Potom zostal v izbe, akoby sa nič nestalo.

„Ráno predviedol bežné ranné rituály, z ktorých ho vyrušil až krik svokry. Po prevoze do nemocnice ženu vyhlásili za mŕtvu," uviedol Kumar.

Polícia už muža obvinila z vraždy na základe telefónnych záznamov, podľa ktorých bol v spojení s obchodníkom s jedovatými hadmi. Na internete taktiež hľadal tematické videá.

Ako dodali policajti, motívom tohto hrozného činu mal byť majetok zosnulej, ktorá pochádzala zo zámožnej rodiny a ktorá vlastnila 100 zlatých mincí, nové auto a hotovosť zhruba 20-tisíc amerických dolárov (asi 18 300 eur). 

Komentáre ( 0)