31. 05. 2020 14:07 | HRADEC KRÁLOVÉ/TASR

Traja mŕtvi pre čelnej zrážke áut pri Černožiciach

Jedno z áut potom začalo horieť, napísali policajti na Twitteri.

Nehoda na východe Čiech.
Nehoda na východe Čiech. Foto: NOVA

Traja ľudia zomreli a malé dieťa utrpelo vážne zranenia pri automobilovej nehode, ktorá sa stala v nedeľu predpoludním pri Černožiciach v okrese Hradec Králové na východe Českej republiky.

Informuje o tom webová stránka televíznej stanice Nova, podľa ktorej sa auto pri predbiehaní čelne zrazilo s ďalším osobným vozidlom. Jedno z áut potom začalo horieť, napísali policajti na Twitteri.

"Mali sme informácie o väčšom počte vážne zranených. Na miesto preto vyrazila pozemná i letecká posádka..." povedal podľa spravodajského servera tn.nova.cz hovorca záchranárov Ivo Novák.

Traja ľudia svojím zraneniam aj napriek intenzívnej starostlivosti záchranárov podľahli. V jednom vozidle zomreli muž so ženou, v druhom muž.

Pri nehode sa ťažko zranilo malé dieťa. "Záchranári ho vrtuľníkom prepravili do fakultnej nemocnice v Hradci Králové," dodal podľa televízie Nova hovorca záchranných služieb.

Cestná komunikácia bola v mieste nehody uzavretá, pričom vyšetrovanie a ďalšie s tým spojené práce tam budú trvať až do večera.