02. 06. 2020 11:00 | JACKSON COUNTY/kc

Chlapec (†7) zobral auto starej mame, spolu s mladším bratom zahynuli po náraze do stromu

Ani jeden z bratov nebol počas nehody pripútaný.

Pri dopravnej nehode zahynuli dvaja bratia.
Pri dopravnej nehode zahynuli dvaja bratia. Foto: Sheriff Forte/Twitter

V americkom štáte Missouri sa v piatok odohrala tragédia. Pri dopravnej nehode zahynuli dvaja bratia vo veku 7 a 6 rokov, ktorí zobrali auto svojej starej mame.

Buick LaCrosse šoféroval starší z nich, ktorý predtým našiel od auta kľúče. Chlapci sa najskôr preháňali po poľnej a štátnej ceste v okrese Jackson. Chlapec v jednom momente vo veľkej rýchlosti stratil kontrolu nad vozidlom a po náraze do zvodidiel sa auto prevrátilo a narazilo do stromu. Buick pristál na streche a okamžite ho zachvátili plamene. Informoval o tom portál nbcnews.com.

Ani jeden z bratov nebol počas nehody pripútaný. Na miesto dorazili záchranné zložky, chlapcom však už nedokázali pomôcť.

„Je to výnimočný a veľmi zdrvujúci prípad. K nehode výrazne prispela vysoká rýchlosť, pre ktorú sa vozidlo niekoľkokrát prevrátilo," uviedol hovorca polície Andy Bell.

Úrady spustili vyšetrovanie a zaujíma ich najmä to, ako sa chlapci dostali k autu a kľúčom.

V relatívne krátkom čase ide už o druhý prípad, keď malé deti zobrali auto svojím príbuzným a vydali sa na extrémne nebezpečnú jazdu. Pred mesiacom polícia v Utahu našla v aute na diaľnici iba 5-ročného chlapca. Chlapec odišiel na SUV rodičov po tom, ako sa pohádal so svojou matkou, ktorá mu vraj povedala, že mu nekúpi luxusné auto

Komentáre ( 0)