03. 06. 2020 16:00 | NEW YORK/kc, TASR

Zákon džungle v New Yorku: Zlodej sa z počítača dlho netešil, rabovači prišli na hotové

Incident, keď zlodeji okrádajú zlodeja, sa podarilo zachytiť na kameru nemenovanému obyvateľovi New York City.

Rabovanie v New Yorku.
Rabovanie v New Yorku. Foto: Profimedia.sk

Vo viacerých amerických mestách pokračovali v utorok protesty proti policajnému násiliu, rasizmu a zákazu vychádzania, ktorý úrady zaviedli s cieľom zabrániť ďalším násilným protestom vyvolaným smrťou Afroameričana Georgea Floyda.

Stovky demonštrantov sa  zhromaždili v americkom hlavnom meste Washington pred Bielym domom a vyjadrovali nespokojnosť so zákazom vychádzania, ktorý úrady zaviedli v úsilí upokojiť situáciu v meste.

Tisíce ľudí protestovali aj v New Yorku, kde zákaz vychádzania platí od 20.00 h miestneho času a do 5.00 h ráno. Opatrenie bude v platnosti do nedele. Polícia v New Yorku začala v súvislosti s protestmi zatýkať ľudí.

Na sociálnych sieťach sa objavili stovky videí, ktoré zachýtávajú pri rabovaní konkrétnych ľudí. Ich identifikáciu sťažujú ochranné masky. Pri hromadných krádežiach často dochádza ku konfliktom medzi zlodejmi. Niektorí si to "uľahčujú" a zameriavajú sa na okrádanie iných rabovačov. Incident, keď zlodeji okrádajú zlodeja, sa podarilo zachytiť na kameru nemenovanému obyvateľovi New York City.


Komentáre ( 0)