05. 06. 2020 11:45 | MOSKVA/jh

Z detského domova rovno do pekla: Náhradná matka dievčatko držala v neľudských podmienkach

Sedemročné dieťa bolo podvyživené a neovládalo ani základné hygienické návyky.

Ruska držala dievčatko z detského domova v neľudských podmienkach
Ruska držala dievčatko z detského domova v neľudských podmienkach Foto: Profimedia.sk/Tvnoviny.sk

Otrasný prípad z Ruska šokoval celú krajinu. Náhradná matka si z detského domova vzala pred šiestimi rokmi dievčatko, ktoré teraz našli v neľudských podmienkach, uviedla agentúra Profimedia.

Natalya Zubachyova (44) je matkou šiestich detí a nikto by neveril, že niekoľko rokov u seba skrývala malé dievčatko z detského domova a navyše v takom žalostnom stave. V miniatúrnej miestnosti žilo dnes už sedemročné dieťa, ktoré vyzerá a správa sa ako trojročné.


Ruska, ktorá je už v rukách polície, si osvojila Irinu ako ročné dieťa a odvtedy o nej nikto nič nepočul. Hrozný prípad týrania náhodou odhalil až sused, ktorý dieťa pri nečakanej návšteve zahliadol a hneď ho odniesol preč. Následne mu dal najesť, napiť a zavolal políciu i záchranku, uviedol portál mirror.co.uk.

Manžel (45) Natalye prezradil, že dievčatko si vzali kvôli finančnému príspevku od úradov. Irina je už dnes našťastie v dobrých rukách. V nemocnici zistili, že je veľmi podvyživená. Má iba deväť kilogramov a ledva stojí na nohách. Nevie takmer nič povedať, neovláda žiadne hygienické návyky a jesť dokáže iba rukami.

Susedia rodiny sú v šoku. Ostatné deti, ktoré žili v rodinnom dome s Natalyou a jej mužom, boli vždy čisté, dobre oblečené a netrpeli hladom. Nikto by neveril, čo sa za stenami domu skutočne deje.

Ruske teraz hrozí 7-ročné väzenie, trest neminie ani jej manžela.

O Irinu sa už starajú v nemocnici
O Irinu sa už starajú v nemocnici Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)