07. 06. 2020 17:49 , článok bol aktualizovaný 08. 06. 2020 19:10 | KANIOW/tvnoviny.sk, TV Markíza

VIDEO: Tornádo vyčíňalo len 35 kilometrov od Slovenska. Žene zlomila nohy časť strhnutej strechy

Zasiahlo okolie poľského Bielska.

Tornádo v Poľsku napáchalo poriadne škody.
Tornádo v Poľsku napáchalo poriadne škody. Foto: Facebook.com/Severe Weather Slovakia o.z./Radio Bielsko

Len pár desiatok kilometrov od Slovenska ukázalo svoju ničivú silu tornádo. Extrémne silný vietor sa prehnal južným Poľskom, kde spôsobil veľké škody. Našťastie sa, okrem jedného zranenia, nikomu nič nestalo.

Vietor v tvare lievika bral so sebou všetko, čo mu stálo v ceste. Podobné zábery sú známe najmä z Ameriky. Kusy striech lietali do obrovskej výšky, vietor strhol elektrické vedenie a lámal stromy.

Tornádo sa prehnalo okolím Bielska, len 35 kilometrov od slovenských hraníc. Poškodilo desiatky domov.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

"Vietor začal lámať stromy. Jeden mi spadol na strechu a druhý sa zlomil na polovicu. Moja dcéra začala plakať a kričať od strachu. Škody nemám veľké ale prišli sme o veľkú časť strechy," opísala vyčíňanie živla obyvateľka obce Kaniow.

"Tornádo zničilo najmenej 23 domov, najmä striech. Evidujeme aj niekoľko poškodených áut, plotov a elektrických prípojok," uviedol hasič Zbigniew Mizera.

Pri vyčíňaní živlu sa zranila jedna žena. So zlomenými nohami ju previezli do nemocnice. Všetko nasvedčuje tomu, že ju zasiahla časť poškodenej strechy.


Česko postihli záplavy

Susedné Česko zasa postihli záplavy. O život prišiel najmenej jeden človek, ďalšia osoba je nezvestná a pátra po nej polícia. V okolí mesta Šumperk uviazli v domoch desiatky ľudí a museli ich evakuovať.

Voda zaplavila desiatky domov, poškodila autá aj dopravnú a energetickú infraštruktúru. Mnohí ľudia prišli o všetko.

Desiatky domácností zostali bez elektriny. Búrky aj s krúpami zasiahli včera večer nielen východné, ale aj južné Česko a Moravu.

Komentáre ( 0)