15. 06. 2020 16:55 | TULSA/tvnoviny.sk, lm

V rozhorúčenom aute našli nehybné telá súrodencov. Otec si šiel zdriemnuť

Polícia má k dispozícii aj kamerový záznam, na ktorom vidieť, že muž po príchode z obchodu zamkol auto, no deti z neho nevzal.

Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock / Felix Mizioznikov

Policajti v americkom štáte Oklahoma vyšetrujú smrť dvoch maloletých súrodencov, ktorých nehybné telá našiel ich otec rozhorúčenom aute. Smrť detí má mať na svedomí práve ich otec, ktorý si šiel zdriemnuť, zatiaľ čo štvorročné dievča a trojročného chlapca nechal päť hodín zamknutých v aute. O prípade informuje DailyMail.

Tridsaťjedenročný Dustin Lee Dennis je obvinený z dvojnásobnej vraždy druhého stupňa. Muž policajtom vysvetlil, že okolo obeda zašiel spolu s deťmi do obchodu a keď sa vrátil, zaspal približne na 4 až 5 hodín.

Keď sa zobudil, štvorročnú Teagan a trojročného Ryana našiel nehybne ležať na podlahe svojho pick-upu. Telá preniesol do domu, no privolaní lekári skonštatovali smrť detí.

Polícia má k dispozícii aj kamerový záznam, na ktorom vidieť, že muž po príchode z obchodu zamkol auto, no deti z neho nevzal. Po celý ten čas súrodencov nikto neskontroloval.
Polícia otca detí zatkla a sudca určil kauciu vo výške 750 000 dolárov. Výsledky pitvy zatiaľ nie sú známe, no v čase incidentu dosahovala teplota v meste Tulsa, kde sa nešťastie odohralo, viac ako 32 stupňov.

Súrodenci podľa DailyMail nebývali s otcom, no svoje deti podľa všetkého nadovšetko miloval. Len pred pár dňami uverejnil na svojom Facebookovom profile status, v ktorom napísal, že si tento svet bez svojich detí nedokáže predstaviť.Komentáre ( 0)