17. 06. 2020 13:35 | OKLAHOMA/tvnoviny.sk, lm

Nečakaný zvrat v prípade mŕtvych detí v aute. Obvineného otca prepustili na slobodu

Video, ktoré natočili susedia dokazuje, že nešťastná udalosť sa stala inak.

Nečananý zvrat v prípade mŕtvych detí v aute
Nečananý zvrat v prípade mŕtvych detí v aute Foto: YouTube / Life with Arron

Muža (31), ktorého policajti v americkom štáte Oklahoma zadržali po tom, čo v rozhorúčenom aute zomreli jeho deti, kým on spal v dome, prepustili na slobodu. Video, ktoré vyšetrovateľom poskytli susedia, totiž prinieslo nové dôkazy, ktoré naznačujú, že nešťastná udalosť sa odohrala inak ako sa pôvodne predpokladalo, informuje DailyMail.

Podľa vyšetrovateľov totiž na videu jasne vidieť, že štvorročná Tegan a trojročný Ryan do auta vliezli sami. Pôvodne však polícia tvrdila, že video od suseda dokazuje, že po tom, čo bol Dustin Lee Dennis na nákupe v meste, nechal deti zamknuté v aute, kde zostali bez dozoru celých päť hodín.

Dennisa policajti zadržali ešte v sobotu a obvinili ho z dvojnásobnej vraždy druhého stupňa. Pojednávanie bolo vytýčené na piatok 19. júna, no vďaka novým dôkazom vydal sudca nariadenie na jeho prepustenie.

Muž povedal vyšetrovateľom, že po tom, čo sa vrátil spolu s deťmi z obchodu, zaspal na štyri alebo päť hodín vo svojom dome. Keď sa zobudil, deti nemohol nájsť. Ich nehybné telá nakoniec našiel ležať na podlahe svojho pick-upu, v ktorom bolo v tom čase podľa polície približne 35 stupňov. Muž privolal lekárov, ktorí však mohli už len skonštatovať smrť oboch detí.

„Videozáznam poskytnutý susedom potvrdil, že deťom sa podarilo vliezť do pick-upu, z ktorého sa bohužiaľ už nedostali von,“ uviedol v pondelok okresný prokurátor v Tulse. Podľa prokurátora je dôležité dodržiavať prezumpciu neviny aj v prípadoch, kde je podaný návrh na obvinenie páchateľa.
 

Komentáre ( 0)