22. 06. 2020 10:41 | FRÝDEK-MÍSTEK/kc

Tragédia v Česku: Po prevrátení raftu na rozvodnenej rieke zahynulo dievča († 8)

Podľa údajov z webu Povodie Odry platil na rieke Morávka v čase nešťastia prvý stupeň povodňovej aktivity.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Profimedia.sk

Rafting na rozvodnenej českej rieke Morávka sa skončil tragédiou. Po prevrátení člna sa utopilo dievča († 8), jej otcovi (46) s ďalšou dcérou (15) sa podarilo dostať na breh. Informoval portál Novinky.

Posádka raftu mala záchranné vesty, dievča, ktoré zahynulo, malo aj prilbu. Polícia prípad „vyšetruje v súvislosti s trestnými činmi proti životu a zdraviu". Raft s trojčlennou posádkou sa prevrátil v nedeľu popoludní blízko sútoku riek Morávka a Ostravica na Frýdecko-Místecku.

Otca so staršou dcérou našli záchranári na brehu, neutrpeli žiadne zranenia. Osemročné dievča objavili v rieke bez známok života, podarilo sa im ju resuscitovať. Do nemocnice ju previezli v kritickom stave, žiaľbohu, zachrániť sa ju nepodarilo.

Podľa údajov z webu Povodie Odry platil na rieke Morávka v čase nešťastia prvý stupeň povodňovej aktivity. Dopoludnia tam hladina rieky dokonca stúpla na druhý stupeň. Víkendové povodne v Česku si vyžiadali celkovo štyri obete. Poslednou bol 63-ročný muž, ktorý si zrejme chcel odfotografovať veľkú vodu v potoku Hrubár, v obci Lopeník.

Pozrite si reportáž TV Nova o obetiach povodní:

 

Komentáre ( 0)