22. 06. 2020 11:38 | ČORŠTÝN/kc

Nevídaná agresivita na ceste pod Tatrami: Mladík (18) zámerne zrazil manželov na bicykloch

Obaja manželia skončili v nemocnici. Páchateľovi hrozí trojročný trest vo väzení.

Muž s autom zámerne zrazil cyklistov.
Muž s autom zámerne zrazil cyklistov. Foto: Facebook/Ewelina Wiercioch

„Nikdy som sa na ceste nestretla s takou agresivitou," komentuje svoj príspevok na sociálnej sieti Evelína Wiercioch. Spolu s manželom sa pred týždňom stali terčom nezmyselného útoku 18-ročného mladíka za volantom. Tomu sa nepáčil spôsob ich jazdy na bicykloch, tak ich zrazil.

Incident sa odohral v okolí Čorštýnskeho jazera pod poľskou časťou Tatier. Z pokojného výletu športovo založeného páru sa tak stala dráma. Informoval o tom portál onet.pl .

„Mladý vodič ukončil náš krásny deň," napísala Polka v statuse k videu, ktoré zverejnila na Facebooku.

Na záberoch vidno, ako sa za dvojicou cyklistov vyrútia dve autá. Všetko nasvedčuje tomu, že sa na ceste pretekali. Mladík v striebornom aute sa snaží manželov idúcich za sebou predbehnúť, ale na úzkej ceste sa mu to nedarí. Stratí nervy a začne na nich kričať. Manžel mu vynadá naspäť a vodič zrazu prudko stočí volant doprava a zrazí ho do priekopy. Zároveň vybrzdí aj jeho ženu, ktorá zozadu narazí do kufra auta.

„Náraz bol taký silný, že som mu preliačila zadnú časť auta," napísala Evelína.

Obaja manželia skončili v nemocnici. „Mám vykĺbené rameno. Grzesiek je doudieraný, jeho helma praskla. Psychicky sme na tom ešte horšie. Sme radi, že sme to prežili," opísala žena následky zrážky.

„Mali sme šťastie, pretože za nami išli v aute dobrí ľudia, ktorí to celé nakrútili a pomohli nám," napísala Polka týždeň po incidente.

Agresívny vodič si zrejme uvedomil, že to prehnal a a po nehode išiel skontrolovať, čo sa stalo. Na miesto vzápätí dorazili policajti aj sanitky.

Páchateľovi hrozí trojročný trest vo väzení. Trest ovplyvní závažnosť zranení aj dĺžka rekonvalescencie.

KOLARZE, UWAŻAJCIE NA SIEBIE❗ Z taką agresją na drodzę nigdy nie mieliśmy do czynienia! Dla mnie i mojego męża Grzesiek Wiercioch to nie był zwyczajny weekend. Postanowiliśmy go spędzić w Niedzicy i tradycyjnie potrenować. Pogoda i warunki były idealne. W sobotę cieszyliśmy się wszystkim: słońcem, fajną formą, pięknymi widokami i wspólnym czasem. Kręciliśmy w rejonie Łapszanki, Nowej Białej, Krempach itd... aż tu nagle nasz super dzień zakończył Młody kierowca, który na niemal pustej drodze trąbił na nas z daleka (jechaliśmy jeden za drugim) bo ścigał się z innym samochodem. Zestresował nas bardzo bo był agresywny. Grześ krzyknął na niego co robi i zaczęło się. Kierowca postanowił pokazać nam kto rządzi na drodze. Specjalnie zepchnął Grzesia z drogi i nagle zahamował pod moimi kołami. Zdążyłam tylko odbić bo uznałam, że mam z nim szanse tylko jak go wezmę bokiem. Uderzenie było tak mocne, że wgniotłam mu tył samochodu. Mieliśmy szczęście bo za nami jechał samochód z wspaniałymi ludźmi, którzy to wszystko nagrali i nam pomogli. Przyznam, że nie wiem, jak to się stało, że jesteśmy w "miare" cali. Mam zwichnięty bark. Grześ jest poobijany, pękł mu kask. Psycha gorzej. Jeszcze nie mamy głowy do przemyśleń, cieszymy się, że żyjemy. Na pewno ten weekend pokazał ile jest agresji w stosunku do kolarzy i to jest smutne... Pilnujcie się na drogach!

Uverejnil používateľ Ewelina Wiercioch Pondelok 15. júna 2020

Komentáre ( 0)